Pierwszy asystent głosowy po polsku trafi na nowe telewizory LG

Pierwszy asystent głosowy po polsku trafi na nowe telewizory LG

10.04.2018 13:58, aktual.: 12.06.2018 16:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Do oferty LG dołączają nowe telewizory OLED TV oraz Super UHD TV AI ThinQ. Na tle konkurencji wyróżniają się sztuczną inteligencją w języku polskim. Pod tym zgrabnym hasłem marketingowym kryje się pierwszy asystent głosowy, który rozumie komendy w języku polskim. Tym samym nasz rodzimy język znalazł się w gronie 10 priorytetowych języków świata, które współpracują z nową platformą LG.

Asystent głosowy rozumiejący język polski

Najnowsze modele LG OLED TV oraz LG Super UHD TV 2018 zostały wyposażone w technologię ThinQ AI, której zadaniem jest przetwarzanie ludzkiej mowy i uczenie się zachowań użytkownika. Wykorzystywana platforma LG DeepThinQ wykorzystuje głębokie uczenie, aby rozpoznawać wzorce i pozyskiwać informacje poprzez analizę danych. W przypadku LG TV AI, DeepThinQ analizuje jednocześnie głos (sposób wymowy) oraz język.

Technologia ThinQ AI rozpoznaje naturalny język polski i jak twierdzi LG, nieustannie podnosi poziom rozumienia nowych zwrotów. W ten sposób użytkownicy mogą dawać polecenia głosowe bezpośrednio do mikrofonu pilota i korzystać ze wszystkich udogodnień, które w założeniach mają wspomagać, a nawet zastąpić bardziej konwencjonalne metody sterowania telewizorem.

Obraz

Dodatkowo telewizory LG wyposażone w ThinQ AI mają wkrótce pełnić rolę centrum sterowania inteligentnym sprzętem domowym, które pozwala na kontrolowanie pracy innych urządzeń, takich jak automatyczne odkurzacze, klimatyzatory, oczyszczacze powietrza, lampy, głośniki, itp., które są podłączone do telewizora poprzez sieć Wi-Fi lub interfejs Bluetooth (IoT).

Obraz

Jak działa technologia LG w praktyce? ThinQ AI rozumie szerszą gamę poleceń od prostych komend, których wcześniej trzeba było uczyć się na pamięć. Teraz w celu zmiany głośności można powiedzieć np. głośniej, jest zbyt cicho, ścisz lub zamilcz. Rozpoznawane są także bardziej złożone komendy, jak Jaka jest prognoza pogody na weekend?. Ponadto LG TV AI ThinQ słuchając naszego głosu i naturalnego języka stale uczy się nowych określeń i zwiększa liczbę rozumianych zwrotów. Producent podkreśla, że obecne rozwiązania to dopiero początek i z czasem system ma być udoskonalany i ma objąć więcej urządzeń.

Nowe telewizory LG OLED TV

Nowe modele telewizorów OLED dostępne w Polsce w 77, 65 i 55 calach. Model C8 po raz pierwszy dostępny będzie w 77 calach, tym samym jest to pierwszy OLED w atrakcyjnej cenie w największym dostępnym rozmiarze. Poszczególne serie telewizorów zaprojektowano w różnych koncepcjach wzorniczych: Picture-on-Wall (modele 77/65W8), Picture-on-Glass (modele 65/55E8) oraz Cinema Screen Design (modele 77/65/55C8 i 65/55B8). Picture-on-glass to smukłe i eleganckie konstrukcje z przezroczystym szklanym tyłem.

Obraz

Urządzenia wyposażone w funkcję Cinema HDR. Gwarantuje ona zgodność z formatami HDR, Dolby Vision, HDR10 i HLG (Hybrid Log-Gamma) oraz umożliwia wyświetlanie obrazu zarejestrowanego w formacie Advanced HDR by Technicolor. Format HLG pozwala na przesyłanie sygnału HDR przez standardową 10-bitową infrastrukturę telewizyjną, co umożliwia użytkownikom oglądanie wysokiej jakości sygnału na swoim urządzeniu.

Nowe telewizory LG Super UHD

Jak zapewnia koreański producent, telewizory LG SUPER UHD wyświetlają zaawansowany obraz z głęboką czernią, bogatszymi detalami w cieniach, precyzyjnymi kolorami i szerokimi kątami widzenia. To wszystko za sprawą zastosowania matrycy Nano Cell najnowszej generacji. Obsługiwane są również formaty HDR10 Pro, HLG Pro i technologia technologia Dolby Vision.

Nowością w telewizorach LG SUPER UHD jest zastosowanie pełnego podświetlenia matrycy z lokalnym wygaszaniem (Full Array Dimming). W przeciwieństwie do horyzontalnych linii podświetlenia krawędziowego LED, technologia Full Array Dimming kontroluje indywidualnie poszczególne obszary podświetlenia. Dzięki temu został udoskonalony poziom czerni i współczynnik kontrastu

Obraz

Seria telewizorów LG Super UHD to trzy modele: SK9500, SK8500 oraz SK8000 wyposażone w technologię ThinQ AI i dostępne są w rozmiarach od 49 do 75 cali. Modele te będą dostępne w polskich sklepach w kwietniu 2018.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)