Pies podjada karmę kotu albo odwrotnie? „Smartkarmnik” firmy SureFeed temu zapobiegnie

Pies podjada karmę kotu albo odwrotnie? „Smartkarmnik” firmy SureFeed temu zapobiegnie

Źródło: Depositphotos
Źródło: Depositphotos
Piotr Urbaniak
01.09.2018 18:31, aktualizacja: 01.09.2018 18:52

Najwidoczniej w dzisiejszym świecie żaden przedmiot nie może po prostu „być”, a wszystko prędzej czy później musi doczekać się „inteligentnej” wersji. Jedni dopatrują się postępującego ogłupienia społeczeństwa, drudzy zaś – zwyczajnej gadżetomanii, ale zostawmy przyczyny. Z perspektywy niniejszej publikacji bardziej istotne jest, że linia smart produktów doczekała się kolejnego dość nietypowego akcesorium: poznajcie karmnik dla zwierząt domowych marki SureFeed, który ma zapobiegać wzajemnemu podjadaniu pożywienia przez zwierzaki domowe.

Karmnik SureFeed ma wyjmowaną miskę o pojemności 400 ml, a pupil otrzymuje do niej dostęp tylko wtedy, gdy rozpoznany zostanie chip identyfikacyjny w jego obroży. Kiedy tylko zwierze się oddala, zakończywszy posiłek, automat ponownie zamyka klapę. Jednocześnie pamięć urządzenia mieści aż 32 identyfikatory, przez co właściciel może, każdorazowo, przygotować jedzenie dla konkretnego zwierzęcia lub wybranej ich grupy, bez potrzeby regularnego parowania z innymi obrożami czy posiadania więcej niż jednego karmnika.

[video=https://m.media-amazon.com/images/I/D1rMCR1X3+S.mp4]Sam producent szczyci się przy tym, że szczelne zamknięcie pożywienia to także świetny sposób na długoterminowe utrzymanie maksymalnej świeżości, a wyjmowana miska i gumowa mata, służąca do zabezpieczenia urządzenia, znacząco ułatwiają proces czyszczenia. Za zasilenie sprzętu odpowiadają cztery baterie R14, które – zdaniem producenta – wystarczą na sześć miesięcy nieprzerwanej pracy. Z kolei cenę gadżetu ustalono na 449 zł.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)