Pinterest Lens rozpozna składniki potraw na zdjęciu i znajdzie przepis

Pinterest Lens rozpozna składniki potraw na zdjęciu i znajdzie przepis
Mariusz Błoński

24.05.2017 12:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przed niemal rokiem Pinterest zaprezentował w swojej aplikacji narzędzie Lens, za pomocą którego można wykonać zdjęcie lub użyć istniejącego zdjęcia do wyszukania obiektów podobnych do widocznych na fotografii. Dotychczas jednak Lens działało w dość ograniczonym zakresie, pozwalając np. na wyszukanie krzesła podobnego do tego, jakie widzieliśmy w restauracji. Teraz narzędzie zyskało nowe, bardziej złożone funkcje.

Lens potrafi teraz rozpoznać sfotografowane danie i wyszukuje przepis. Narzędzie już wcześniej było w stanie wyszukać przepis dla konkretnego składnika, jednak – trzeba przyznać – umiejętność rozpoznania całego dania to duży krok naprzód. Prezentując nowe możliwości Lens Pinterest pokazał, że może ono rozpoznać m.in. bruschettę, smażonego kurczaka, quesadille i gofry. Następnie wyszukuje przepisy na podobne potrawy.

Oczywiście natychmiast zauważymy, że wymienione tutaj potrawy, to takie dania, które łatwo rozpoznać. Z pewnością wiele potraw jest poza zasięgiem Lens i algorytmy nie będą wiedziały, z czym mają do czynienia. Pamiętajmy jednak, że systemy komputerowego rozpoznawania obrazów szybko się rozwijają, więc narzędzia takie jak Lens będą ciągle udoskonalane, z czasem poradzą więc sobie z mniej oczywistymi obrazkami.

Oprócz udoskonalonego Lens Pinterest dodaje też nowe filtry w wyszukiwarce, dzięki którym użytkownicy serwisu mogą łatwiej znaleźć przepisy uwzględniając takie elementy jak rodzaj diety, czas przygotowania czy potrzebne składniki. Całość wzbogacono o opcję recenzji i ocen.

Aplikację mobilną Pinterest w wersji na Androida i iOS-a można znaleźć w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)