pkt.pl to więcej niż książka telefoniczna, prezentuje nową wyszukiwarkę

pkt.pl to więcej niż książka telefoniczna, prezentuje nową wyszukiwarkę16.04.2014 18:22
pkt.pl to więcej niż książka telefoniczna, prezentuje nową wyszukiwarkę

Czasy książek telefonicznych z klasycznymi, żółtymi stronami, na których można było znaleźć dane teleadresowe lokalnych przedsiębiorstw, minęły (prawdopodobnie) bezpowrotnie. Ich rolę przejęły wyszukiwarki internetowe, wśród których znajduje się dostarczająca informacje o firmach i usługach pkt.pl, należąca do firmy pkt.pl Polskie Książki Telefoniczne Sp. z o.o. Dziś możemy oglądać jej nową odsłonę.

350049175708329921

Wyszukiwarka pkt.pl ma imponującą bazę przedsiębiorstw i zakładów usługowych, ale to jeszcze nie gwarantuje sukcesu. Jej nowy interfejs powstał w oparciu o nowe trendy oraz opinie użytkowników. Zmianie uległa kolorystyka strony, uproszczono symbole graficzne oraz poruszanie się po stronie. Przeładowanie serwisów treścią i grafiką zamiast uatrakcyjniać, utrudnia to, co jest ich zadaniem — skuteczne i szybkie odnalezienie informacji. Nowa odsłona wyszukiwarki pkt.pl jest odpowiedzią na to zapotrzebowanie — zaznaczył Piotr Dębski, Dyrektor Rozwoju Serwisów Internetowych w pkt.pl. Wizytówki przedsiębiorstw również zostały zmienione, znajdziemy na nich duże zdjęcia i, podobnie jak podobnych usługach, wyraźnie widoczne oceny. Nowe mapy z zaznaczonymi bankomatami, pocztami i przystankami mają ułatwić poruszanie się w okolicy zakładu. Wnikliwi użytkownicy zauważą, że pkt.pl korzysta z zasobów OpenStreetMap, czyli otwartej mapy, tworzonej przez internautów. Zmiana oprawy graficznej strony to, jak powiedział, zwieńczenie kilku miesięcy prac nad udoskonaleniem wyszukiwarki.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Nie mogło zabraknąć popularnego mechanizmu zmieniającego treści na stronie głównej, dzięki czemu można odkryć ciekawe miejsce bądź zakład, z którego usług skorzystamy. Wyświetlane są najczęściej wyszukiwane kategorie oraz oferty firm wybieranych spośród ostatnio aktualizowanych Wizytówek, które zawierają zdjęcia. Zmieniły się również metody filtrowania Wizytówek, co da się zauważyć po dłuższym używaniu serwisu.

Użytkowników, którym nie odpowiada korzystanie z pkt.pl w przeglądarce, może zainteresować aplikacja dla Androida bądź dla iOS. Wersja dla Windows Phone nie jest już rozwijana.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)