Play i Orange zwiększają zasięg LTE, ale nadal w wielu miejscach luksusem jest 3G

Play i Orange zwiększają zasięg LTE, ale nadal w wielu miejscach luksusem jest 3G

Play i Orange zwiększają zasięg LTE, ale nadal w wielu miejscach luksusem jest 3G
14.07.2015 16:36

Operatorzy Play i Orange zwiększą zasięg LTE. Bezprzewodowy Internet dostępny jest w nowych miejscowościach. Niestety do objęcia zasięgiem wszystkich mieszkańców Polski jeszcze sporo brakuje. Z problemami z dostępnością możemy spotkać się zwłaszcza na ternach wiejskich.

Plus chwali się, że obejmuje zasięgiem LTE 90% mieszkańców Polski. To naprawdę dobry wynik. Dodatkowo operator zamierza cały czas zwiększać zasięg, co oczywiście oznacza kolejnych potencjalnych klientów.

Obraz

Nie należy zapominać o innych operatorach. Orange poinformował, że z jego usługi LTE może korzystać prawie 30 milionów Polaków. Firma posiada obecnie 6131 stacji LTE. Nowe niedawno pojawiły się między innymi w Szczytnie, Mrągowie, Bartoszycach, Nidzicy, Janowie Lubelskim i Chełmży. Zwiększonym zasięgiem postanowił pochwalić się również Play. Z „fioletowego” LTE może skorzystać 77% mieszkańców Polski. Firma poinformowała, że do miejscowości, w których można korzystać z szybkiego, bezprzewodowego Internetu dołączyło 42 kolejnych miast. Pełną listę znajdziecie na stronie Play.

Operatorzy w Polsce cały czas zwiększają zasięg mobilnego Internetu LTE. Niestety nadal w wielu miejscach, a zwłaszcza na terenach wiejskich luksusem jest dostęp do sieci 3G. Wielu mieszkańców takich rejonów z niecierpliwością czeka na LTE, ponieważ często nie mają dostępu do innego Internetu albo mają do wyboru maksymalnie jednego operatora, którego oferta jest mało atrakcyjna. Należy również pamiętać, że mimo iż operatorzy obiecują nam naprawdę wysokie prędkości przesyłania danych, to nie zawsze możemy je osiągnąć. Oprócz zwiększenia zasięgu LTE, potrzebna jest również modernizacja obecnych sieci, które już teraz nie wytrzymują liczby użytkowników.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (54)