PlayBook 4 – konsola nowej generacji od Sony w formie laptopa

PlayBook 4 – konsola nowej generacji od Sony w formie laptopa
17.10.2014 14:53
PlayBook 4 – konsola nowej generacji od Sony w formie laptopa

We wrześniu pisaliśmy o Xbooku One, czyli zmodyfikowanej przez Eda Zericka konsoli nowej generacji od Microsoftu. Stworzone przez niego urządzenie w pewnym stopniu przypomina laptopa o naprawdę dużych wymiarach. Xbook One zapewnia większą mobilność od zwykłej konsoli, ponieważ nie potrzebujemy dodatkowego urządzenia do wyświetlania obrazu. Niestety, ale ciągle wymagane jest zewnętrzne źródło zasilania, a sam Xbook do małych i lekkich nie należy. Ed Zerick postanowił, że przygotuje kolejne urządzenie. Tym razem przerobił PlayStation 4, które zamknął w praktycznie identycznej obudowie.

350126899097462721

Nowe urządzenie nazywa się PlayBook 4. Do stworzenia obudowy ponownie została użyta drukarka 3D. Ed Zerick umieścił w niej nie tylko samą konsolę Sony, ale również 22-calowy monitor LED LCD o rozdzielczości Full HD. Modyfikacji doczekał się również system chłodzenia, który został przystosowany do efektywnej pracy w nowej obudowie. Podobnie jak w przypadku Xbooka One, nadal potrzebujemy zewnętrznego źródła zasilania, a więc PlayBooka 4 nie można nazwać urządzeniem w pełni mobilnym.

The PLAYBOOK 4 Laptop

Biała wersja z czarnymi elementami, którą możemy zobaczyć na zdjęciach na oficjalnej stronie prezentuje się naprawdę dobrze. Większość osób, które zobaczyłby PlayBooka 4 na sklepowych półkach z pewnością stwierdziłoby, że został on stworzony przez Sony.

350126899097724865

Niestety cena tego urządzenia nie jest niska. Musi zapłacić 1395 dolarów, a jeśli dostarczymy własną konsolę, to za jej modyfikację zapłacimy 1095 dolarów. PlayBook 4 dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych. Natomiast za dodatkową opłatą wygląd tego urządzenia możemy jeszcze bardziej spersonalizować.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)