Po co komu termometr za oknem? Pora na stacje pogodowe

Strona głównaPo co komu termometr za oknem? Pora na stacje pogodowe
30.10.2014 17:27
Po co komu termometr za oknem? Pora na stacje pogodowe

Coraz częściej aktualną pogodę sprawdzamy korzystając z odpowiedniej aplikacji na smartfonie lub tablecie, która pobiera dane z Internetu. Niestety pokazywane informacje nie zawsze zgadzają się z rzeczywistą temperaturą. W związku z tym, że sprawdzenie pogody na smartfonie jest dla wielu osób wygodne, to znacznie lepszym rozwiązaniem od klasycznych termometrów mogą okazać się stacje pogodowe współpracujące z mobilnymi urządzeniami.

Prestigio PTH01BT jest bezprzewodową stacją pogodową, która odczytuje dane meteorologiczne, takie jak temperatura, ciśnienie atmosferyczne, a także dane dotyczące wilgotności powierza i przesyła jest bezpośrednio na nasz smartfon lub tablet. Według producenta zaletami tego urządzenia są niewielkie rozmiary i waga wynosząca 330 gramów. Komunikację z urządzeniami działającymi pod kontrolą Androida w wersji 4.3 lub wyższej oraz iOS 6 lub wyższej zapewni nam technologia Bluetooth 4.0.Firma Prestigio zapewnia, że pozwoli to na bezprzewodową komunikację w odległości do 20 metrów.

350127419023452097

W przypadku urządzenia, które ma mierzyć temperaturę i ciśnienie atmosferyczne i przesyłać te dane na smartfona, zasięg 20 metrów jest wynikiem dość kiepskim. Biorąc pod uwagę, że ściany zmniejszą zasięg, to nie w każdym miejscu w mieszkaniu będziemy mieli dostęp do informacji dotyczących aktualnej pogody. W celu połączenia smartfona lub tabletu z Prestigio PTH01BT będziemy musieli pobrać specjalną aplikację. Dzięki niej zyskamy wygodny dostęp do takich informacji jak: bieżąca temperatura, ciśnienie i wilgotność oraz będziemy mogli przejrzeć wykresy zmian poszczególnych wskaźników w przedziale czasowym. Czujniki zastosowanej w stacji Prestigio pozwalają na określenie temperatury z dokładnością do 0,5 stopnia Celsjusza w przedziale od -20 do 85 stopni, w przypadku wilgotność powietrza dokładność wynosi do 4,4% w zakresie 20-99%, natomiast ciśnienie podawane jest w przybliżeniu do 0,02 mbar w zakresie 260 – 1260 Milibarów. Urządzenie Prestigio PTH01BT dostępne jest w białym kolorze. Zaletą jest niewielka cena, kupimy je już za 159 złotych.

Warto wspomnieć o jeszcze jednej stacji pogodowej, która została stworzona przez firmę ARCHOS. Mogliśmy ją zobaczyć na tegorocznych targach IFA w Berlinie. Urządzenie od ARCHOS zostało wyposażone w sensory mierzące temperaturę, wilgotność, jakość powietrza, ciśnienie atmosferyczne oraz natężenie hałasu.

350127419023648705

Ciekawie zapowiada się sensor roślin, producent obiecuje, że pozwala on monitorować ich stan. Stacja firmy ARCHOS jest kompatybilna z urządzeniami działającymi pod kontrolą Androida i iOS. Jest droższa od Prestigio PTH01BT, kosztuje 409 złotych.

Stacje pogodowe od Prestigio i ARCHOS mogą okazać się lepszymi rozwiązaniami od tradycyjnych termometrów. Jednak z drugiej strony, czy tak naprawdę ich potrzebujemy. Większości osób wystarczy wyłącznie informacja o aktualnej temperaturze. Natomiast jeśli ktoś nie będzie chciał korzystać tylko z danych pokazywanych przez aplikację na smartfonie, to zawsze może kupić zwykły termometr, który jest o wiele tańszy od tych stacji pogodowych.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)