Pobieranie nowych funkcji Windowsa 10 ze Sklepu oficjalnie dostępne

Pobieranie nowych funkcji Windowsa 10 ze Sklepu oficjalnie dostępne

Pobieranie nowych funkcji Windowsa 10 ze Sklepu oficjalnie dostępne
Oskar Ziomek
15.02.2018 18:31, aktualizacja: 16.02.2018 15:42

Wiosenna aktualizacja dla twórców dla Windowsa 10 zbliża się wielkimi krokami. W systemie wciąż pojawiają się nowe opcje, a niektóre z nich mają trafić do stabilnego wydania już w najbliższych miesiącach. Nowości pojawiają się jednak także w kontekście kompilacji testowych. W najnowszej z nich pojawia się program testowania wbudowanych w system aplikacji, o czym nieoficjalnie wiadomo już było kilka dni temu.

Dzięki programowi, który w oryginale nazwano Windows App Preview Program, użytkownicy mają możliwość przetestowania najnowszych funkcji implementowanych w systemowe aplikacje w Windowsie 10 bez względu na to, z którego pierścienia aktualizacji w ramach Windows Insider korzystają. Inaczej niż przypuszczano wcześniej, uczestnictwo w programie Insider jest więc nadal konieczne, bez znaczenia będzie natomiast kompilacja, z której korzystamy.

Ustawienia dostępu do testowej wersji Painta 3D, źródło: blogs.windows.com
Ustawienia dostępu do testowej wersji Painta 3D, źródło: blogs.windows.com

W ten sposób już teraz insiderzy mają możliwość sprawdzenia nowości, które przygotowywane są między innymi w aplikacjach: Centrum Opinii, Zdjęcia, Sticky Notes, Paint 3D, Kalkulatorze czy Aparacie, słowem – aplikacjach UWP, które stanowią integralną część Windowsa 10 i oferowane są razem z nim od startu.

Testową wersję aktywować będzie można udając się do zakładki O aplikacji w danym programie, gdzie pojawi się nowa opcja pozwalająca pobrać zawartość testową. W razie czego równie łatwo z takiej wersji będzie można zrezygnować, wówczas niestabilna i dopiero implementowana funkcjonalność zostanie ponownie wyłączona.

Dzięki takiemu podejściu Microsoft stara się dać użytkownikom możliwość testowania aplikacji bez konieczności przechodzenia na mniej stabilny pierścień w ramach programu Windows Insider, co ma być zachętą do testów i udzielania informacji zwrotnych. Szybsze ma być tym samym przygotowywanie nowych funkcji dla stabilnych wersji aplikacji i systemu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)