Pobieranie nowych funkcji Windowsa 10 ze Sklepu oficjalnie dostępne

Pobieranie nowych funkcji Windowsa 10 ze Sklepu oficjalnie dostępne
Oskar Ziomek

15.02.2018 18:31, aktual.: 16.02.2018 15:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wiosenna aktualizacja dla twórców dla Windowsa 10 zbliża się wielkimi krokami. W systemie wciąż pojawiają się nowe opcje, a niektóre z nich mają trafić do stabilnego wydania już w najbliższych miesiącach. Nowości pojawiają się jednak także w kontekście kompilacji testowych. W najnowszej z nich pojawia się program testowania wbudowanych w system aplikacji, o czym nieoficjalnie wiadomo już było kilka dni temu.

Dzięki programowi, który w oryginale nazwano Windows App Preview Program, użytkownicy mają możliwość przetestowania najnowszych funkcji implementowanych w systemowe aplikacje w Windowsie 10 bez względu na to, z którego pierścienia aktualizacji w ramach Windows Insider korzystają. Inaczej niż przypuszczano wcześniej, uczestnictwo w programie Insider jest więc nadal konieczne, bez znaczenia będzie natomiast kompilacja, z której korzystamy.

Ustawienia dostępu do testowej wersji Painta 3D, źródło: blogs.windows.com
Ustawienia dostępu do testowej wersji Painta 3D, źródło: blogs.windows.com

W ten sposób już teraz insiderzy mają możliwość sprawdzenia nowości, które przygotowywane są między innymi w aplikacjach: Centrum Opinii, Zdjęcia, Sticky Notes, Paint 3D, Kalkulatorze czy Aparacie, słowem – aplikacjach UWP, które stanowią integralną część Windowsa 10 i oferowane są razem z nim od startu.

Testową wersję aktywować będzie można udając się do zakładki O aplikacji w danym programie, gdzie pojawi się nowa opcja pozwalająca pobrać zawartość testową. W razie czego równie łatwo z takiej wersji będzie można zrezygnować, wówczas niestabilna i dopiero implementowana funkcjonalność zostanie ponownie wyłączona.

Dzięki takiemu podejściu Microsoft stara się dać użytkownikom możliwość testowania aplikacji bez konieczności przechodzenia na mniej stabilny pierścień w ramach programu Windows Insider, co ma być zachętą do testów i udzielania informacji zwrotnych. Szybsze ma być tym samym przygotowywanie nowych funkcji dla stabilnych wersji aplikacji i systemu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)