Pobierz Avasta 2016 i wygraj Samsunga Galaxy J5!

Pobierz Avasta 2016 i wygraj Samsunga Galaxy J5!
Redakcja

03.11.2015 14:30

Dzisiaj premiera Avast 2016 – najnowszej wersji uznanego, najpopularniejszego bezpłatnego programu antywirusowego, od lat najchętniej pobieraniej aplikacji z naszego portalu. Zapraszamy do pobrania jego najnowszej wersji, zapoznania się z nowościami i zmianami, a także wzięcia udziału w specjalnym konkursie, w którym wygrać można jeden z trzech smartfonów Samsung Galaxy J5.

Oprócz wersji bezpłatnej udostępnione zostały także nowe wersje bogatszych, płatnych wersji programu: Avast Antivirus Pro, Avast Internet Security oraz Avast Premier. Bezpłatne wersje testowe tych programów można naturalnie pobrać z naszego portalu w odpowiadających im działach.

Avast zdobył szczególną pozycję na naszym rynku –popularność jego darmowej wersji jest o rząd wielkości większaniż drugiego w kolejności rywala. Długo jeszcze się to niezmieni, pochodzący z Czech program w swojej najnowszej odsłonieprzynosi ulepszenia, które przydadzą się większościużytkowników. Kompleksowe zarządzanie hasłami, specjalna ochronadla bankowości elektronicznej i pełne wsparcie Windows 10 jawiąsię głównymi atutami Avasta 2016.

Obraz

Wszystkie hasła w jednym miejscu

Hasła stanowią do dziś podstawową metodę uwierzytelniania wusługach i witrynach internetowych – ale nie dość, że sązwykle dość słabe, to jeszcze zwykle przechowywane są wprzeglądarce, skąd wykraść je nietrudno. Nowy Avast pozwala naprzeniesienie haseł z przeglądarki do swojego menedżera,sprawdzenie ich siły i zabezpieczenie dostępu do nich hasłemgłównym. Oczywiście możemy korzystać z też automatycznegouzupełniania webowych formularzy.

Te funkcje spotyka się w innych menedżerach haseł, ale tutajotrzymujemy interesujące dodatkowe zabezpieczenie. Avast 2016monitoruje hasła, porównując je do baz haseł, które wyciekły doSieci i w razie czego sugeruje konieczność ich zmiany. Obsługujeteż wszystkie hasła z urządzeń mobilnych z iOS-em oraz Androidem,synchronizując je poprzez konto użytkownika i przechowując dane wzaszyfrowanej formie na serwerach producenta. Wreszcie zaś modułhaseł zapewnia podręczny notatnik, zabezpieczony przezkeyloggerami, pozwalający na zrobienie bezpiecznych notatek.

Dla tych, którzy wykupią opcję Password Premium, dostępne sąautomatyczne zmienianie haseł przedz użytkownika orazuwierzytelnianie menedżera poprzez urządzenie mobilne, a takżealarmowanie, gdyby doszło do wycieku używanego przez niego hasła.

Bezpieczna bankowość dla każdego (płacącego)

W wersji premium Avasta 2016 znajdziemy specjalną przeglądarkęSafeZone, zastępującą dotychczasowy mechanizm SafeZone, któradziała w izolowanej od systemu wirtualnej maszynie. Oferuje ona dwatryby działania. Pierwszy z nich przystosowany specjalnie dlapłatności elektronicznych, przeznaczony jest do otwierania stronbanków i stron płatności w bezpiecznej przestrzeni, bez możliwościuruchomienia niepewnych wtyczek i złośliwych skryptów.

Drugi z trybów służy z kolei do otwierania stron uznanych zaniebezpieczne, np. hostujące malware. Izolacja ma zapewnić, żeatak na przeglądarkę nie wpłynie na komputer użytkownika.Producent podkreśla, że SafeZone oferuje liczne udogodnienia, dziękidodatkom blokowania reklam, blokowania trackerów sieci reklamowych,tańszych zakupów online czy pobierania klipów wideo.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Ulepszanie tego co dobre

Moduł Home Network Security potrafi teraz zająć się routerami,także tymi najtańszymi, domowymi, których bezpieczeństwo odzawsze pozostawiało wiele do życzenia. Skanując sieć domową,Avast 2016 ujawnia słabości takie jak słabe lub domyślne hasłaWi-Fi, niechroniony ruch IPv6, czy obecność znanych luk w firmware.Sprawdza też urządzenia podpięte do domowej sieci, tak byużytkownik mógł być pewien, że korzystają z niej tylko teurządzenia, które sam do niej dodał, oraz doradza, jak usunąćwykryte luki.

Postarano się także o zabezpieczenie komunikacji ze stronamikorzystającymi z szyfrowanych połączeń po HTTPS – mechanizmWebShield skanuje je pod kątem złośliwego oprogramowania i innychzagrożeń. Program potrafi wykryć i rozszyfrować ruch po TLS/SSLorz HTTP 2.0/SPDY, wykorzystując swoje certyfikaty i dodając je dopuli certyfikatów w Windows. Oczywiście jeśli ktoś nie chcekorzystać z takiego skanowania, może je wyłączyć.

Funkcje obsługiwane przez poszczególne wersje Avasta 2016
Funkcje obsługiwane przez poszczególne wersje Avasta 2016

Uproszczono również proces skanowania SmartScan. Jego aktywacjasprawdza teraz system pod kątem złośliwego oprogramowania,problemów z wydajnością, problemów z siecią, dostępnościaktualizacji i nowych funkcji, wyświetlając wyniki w zbiorczymzestawieniu, wraz z rekomendacjami pozwalającymi na naprawieniewykrytych problemów.

Skoro już mowa o porządkach w systemie, to należy wspomnieć ozmianie w tym, co kiedyś nazywało się GrimeFighter, czyliniezależnym od Avasta linuksowym systemem optymalizacji i usuwaniaszkodników. Teraz zastępuje go Avast Cleanup, z którym nie trzebarestartować komputera do Linuksa; usunie on pliki pozostawione przezdeinstalatory, zbędne oprogramowanie uruchamiane automatycznie przystarcie, a nawet preinstalowane przez producentów PC okropności.Zoptymalizuje też bezpieczeństwo sieci bezprzewodowej i czasuruchamiania systemu. Avast zapewnia, że cały ten proces odbywa sięautomatycznie, a program gromadzi dane, dzięki którym kolejne jegooperacje na systemie zajmą mniej czasu.

Finalnie warto wspomnieć o dostępnym w wersjach płatnych moduleSecureLine VPN. Ta wirtualna sieć prywatna, służąca doszyfrowania i anonimizacji komunikacji w publicznych sieciach Wi-Fi,oferuje teraz dla naszego ruchu 25 serwerów w 18 krajach, co oznaczazarówno szybsze połączenia, jak i możliwość obejścia wielublokad geolokalizacyjnych.

Oczywiście w Avaście 2016 pozostają dobrze znane modułybezpieczeństwa. DeepScreen wykorzystuje techniki maszynowego uczeniasię, by minimalizować liczbę fałszywych alarmów, detektorniechcianego oprogramowania zwalcza software, które mogłobyspowalniać komputer, zapora sieciowa wykorzystuje dane od ponad 230mln użytkowników pakietu, by sprawnie blokować potencjalnie groźnepliki, a tryb utwardzony pozwala zablokować uruchamianieniewyszczególnionego na białej liście oprogramowania. Szybciejdziałają teraz aktualizacje programu, dane o nowych sygnaturachdostarczane są oczywiście w czasie rzeczywistym. Uproszczonorównież interfejs Konta Avasta (ułatwiający m.in. zarządzaniekluczem licencyjnym programu) oraz wprowadzono nowy formularzinformacji zwrotnej od użytkowników, który ma być dodatkowymkanałem kontaktowym, obok forum i e-maila.

Konkurs!

Obraz

Z okazji premiery wspólnie z Avastem przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym do wygrania są trzy smartfony Samsung Galaxy J5. Dodatkowo w puli nagród znajduje się 50 kluczy licencyjnych na najbardziej rozbudowaną wersję Avast Premier 2016. Konkurs w społecznościowym duchu realizowany jest na naszym profilu na Facebooku, do którego polubienia zachęcamy i na który odsyłamy po więcej szczegółów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (65)