Pod koniec czerwca EA wyłączy serwery kolejnych gier, w tym Battlefielda 2 i 1942

Pod koniec czerwca EA wyłączy serwery kolejnych gier, w tym Battlefielda 2 i 1942

12.05.2014 10:47, aktualizacja: 12.05.2014 11:26

W życiu każdego wydawcy, a zwłaszcza takiego, który regularnie wypuszcza na rynek kolejne odsłony swoich serii gier, przychodzi oto moment, że ze starymi tytułami z oferty trzeba się zwyczajnie pożegnać. Electronic Arts raz na jakiś czas wyłącza serwery dla co bardziej leciwych dzieł i 30 czerwca rusza z kolejną falą. Tym samym wsparcie dla rozgrywki sieciowej stracą między innymi komputerowy Battlefield 2 oraz edycja 1942.

Obraz

Ta druga produkcja od dłuższego czasu była dostępna w sklepie Origin bezpłatnie, obecnie nie znajdziemy jej już w ofercie. W jej ślady pójdą też Battlefield 2142 z odsłoną Vietnam serii. Z wersji PC warto jeszcze przed końcem przyszłego miesiąca uruchomić Command & Conquer 3: Tiberium Wars, C&C: Generals, a także C&C Red Alert 3, Crysis 1 i 2 z Crysis Wars, zakurzoną strzelankę Global Operations, strategię Master of Orion III czy wyścigi F1 2002 z Need for Speed 2: Hot Pursuit, bo później z nikim nie pobawimy się już po sieci. Fani RPG żałować będą znikających serwerów obu gier Neverwinter Nights.

Skończy się także sieciowe wsparcie dla Star Wars: Battlefront I & II, również w wersji PS2. Jeżeli o konsolowe pozycje chodzi warto odnotować porzucenie Bulletstorma na PlayStation 3, kilku gier z serii MySims, a także całej masy projektów na systemy Wii oraz DS Nintendo. Należy zwrócić uwagę, że dzisiaj odłączone zostaną też serwery darmowego Lord of Ultima, a do końca roku podobny los czeka i projekt Battleforge.

Sytuacja powiązana jest po części z zakończeniem oferowania hostingu przez GameSpy, z którego wiele gier, nawet nie tak leciwych, korzystało przy zabawie multiplayer. EA obiecuje, że zrobi co tylko w mocy firmy, aby ewentualnie przywrócić funkcjonalność sieciową w pewnych tytułach, o ile odzew społeczności w tej sprawie będzie odpowiednio głośny. Nie zawsze będzie to jednak z przyczyn technicznych w ogóle możliwe.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (55)