Podejrzany tweet agencji zarządzającej bronią jądrową. Zaskakujące, kto jest jego autorem

Podejrzany wpis na Twitterze [fot. Pixabay]
Podejrzany wpis na Twitterze [fot. Pixabay]
Karolina Modzelewska

31.03.2021 16:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na oficjalnym koncie Dowództwa Strategicznego Stanów Zjednoczonych (US Strategic Command), czyli agencji odpowiadającej za ochronę amerykańskiej broni jądrowej, pojawił się dziwny tweet o treści "; l ;; gmlxzssaw". Po kilku minutach został skasowany, ale i tak wywołał spore zamieszanie.

Jak informuje BBC, pomimo tego, że tweet był widoczny zaledwie przez kilka minut, osoby, które zdążyły go zauważyć, zaczęły się martwić, że konto Dowództwa Strategicznego Stanów Zjednoczonych zostało zhakowane. Na szczęście za dziwnym wpisem nie stali cyberprzestępcy, a małe dziecko.

Wszystko wydarzyło się w weekendy, gdy jeden z pracowników US Strategic Command odpowiedzialny za komunikację w mediach społecznościowych, pracował z domu. Na chwilę stracił z oczu swój komputer lub smartfona, a jego potomek wykorzystał okazję, aby się nimi pobawić. Podczas niewinnej zabawy opublikował tajemniczy tweet "; l ;; gmlxzssaw".

Cała sytuacja została szybko wyjaśniona. Na koncie US Strategic Command na Twitterze zamieszczono przeprosiny i oświadczenie, w którym można przeczytać o incydencie podczas pracy zdalnej: "jego bardzo małe dziecko skorzystało z tej sytuacji i zaczęło bawić się klawiszami i niestety, nieświadomie zamieściło tweeta". Agencja uspokoiła też swoich odbiorców, że doniesienia o działaniu hakerów były fałszywe.

To kolejny przypadek, który dowodzi, że praca zdalna w towarzystwie najmłodszych nie zawsze jest łatwa i przyjemna, a pozostawienie aktywnego komputera służbowego może wiązać się z różnymi, ciekawymi konsekwencjami.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)