Podgląd nowych szat usług internetowych Microsoftu

Podgląd nowych szat usług internetowych Microsoftu

09.06.2012 13:21

Wielkimi krokami nadchodzą zmiany w internetowych usługach Microsoftu - chodzi o wszystko związane z takimi nazwami jak Hotmail, Live czy SkyDrive. O czym wiadomo od dawna, to że szykuje się unifikacja i istotne przetasowania, stąd np. zmiana Windows Live ID (kiedyś Passport.NET) na Microsoft Account. Zmiany nie będą czysto kosmetyczne, ponieważ usługi stają się integralną częścią Windows 8. Na tyle dużą, że tuż po instalacji na nowym komputerze już teraz możemy zalogować się właśnie przy pomocy konta Live ID/Microsoft Account. To właśnie jeden z powodów, dla których warto zainteresować się tym tematem nieco bliżej.

I tak, wczoraj pojawiły się zrzuty ekranu z nowego wyglądu usługi poczty Hotmail, która przy okazji również może zmienić swoją nazwę - widać, że zamiast Hotmail na screenach pojawia się określenie Newmail. Jest ono prawdopodobnie robocze i tymczasowe, w dłuższej perspektywie można chyba spodziewać się, że Hotmail stanie się po prostu... Pocztą.

Do zrzutów ekranu dotarł serwis liveside.net i trzeba przyznać, że prezentują się bardzo atrakcyjnie. Widać po nich, że interfejs Metro, który został już wcześniej zauważony w nowej odsłonie witryny do zarządzania kontem użytkownika, trafia także do innych usług webowych. Nadaje to spójny charakter wszystkiemu, co Microsoft będzie oferował użytkownikom online.

Co interesujące, ostatnio miały też miejsce dwie inne, mniej spektakularne, ale dla części użytkowników nawet bardziej istotne zmiany. Po pierwsze, usługi Live wspierają już polskie numery telefonów kierunkowych - zarówno w celu odzyskiwania haseł, jak i drugiego elementu uwierzytelniania, np. podczas dodawania zaufanego komputera. Druga nowość to nieskrępowana możliwość zmiany nazwy indentyfikatora Live ID. Wcześniej było to możliwe tylko, gdy identyfikatorem był prywatny adres e-mail użytkownika w zewnętrznej domenie. Gdy ktoś raz założył konto w domenie @hotmail.com, @live.com czy @windowslive.com, nie miał już możliwości jego zmiany. Było to dość irytujące, szczególnie gdy ktoś bez większego przemyślenia założył konto dawno, a teraz nie chciałby stracić 25 GB przestrzeni w SkyDrive (nowe konta mają już tylko 7 GB). Microsoft w końcu zdecydował się to zmienić i obecnie nie jesteśmy już związani z jednym identyfikatorem do końca świata.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)