Podsumowanie nowości z minionego tygodnia

Podsumowanie nowości z minionego tygodnia

23.02.2013 15:52, aktualizacja: 24.02.2013 02:48

Szukacie niewielkiego narzędzia z pomocą którego wygodnie odinstalujecie z komputera zbędne oprogramowanie? Chcielibyście uchronić swoje pociechy od nieodpowiednich treści w Internecie lub łatwo uruchomić domowy serwer FTP? Jeśli tak, sprawdźcie aplikacje, które na przestrzeni ostatniego tygodnia poszerzyły bazę oprogramowania w portalu dobreprogramy.

350035803965122497

Jedną z najciekawszych naszym zdaniem pozycji wśród nowości w tym tygodniu jest pakiet zabezpieczający avast! Premier, który skupia w sobie bogaty zestaw funkcji chroniących komputer przed wszelakiego rodzaju zagrożeniami oraz oferuje dodatkowo takie narzędzia jak monitor aktualizacji oprogramowania, niszczarka plików i wiele innych. Jego fundamentem jest działający w modelu chmury silnik antywirusowy i antyspyware, który posiada stały dostęp online do aktualnych baz sygnatur wirusów, zapora sieciowa i filtr antyspamowy. avast! Premier oferuje również system reputacji plików, mechanizm Software Updater, dbający o to, aby oprogramowanie zainstalowane na komputerze nie było przestarzałe, a także komponent piaskownicy (sandbox), dający możliwość uruchamiania dowolnych aplikacji w odizolowanym od systemu wirtualnym środowisku.

350035803965253569

Na tym jednak nowości się nie kończą. Wśród debiutujących na łamach portalu aplikacji znajdziemy także niewielkich rozmiarów program do nagrywania płyt 3nity CD DVD BURNER, narzędzie do monitorowania i zarządzania większością parametrów pracy kart graficznych NVIDIA Inspector, konwertowania plików wideo VideoSpirit Pro oraz aplikację AeroShot przeznaczoną do wykonywania zrzutów ekranów programów uruchomionych w systemie Windows. Nowością jest także zestaw kilku prostych, ale użytecznych narzędzi usprawniających obsługę systemu, ale nie tylko - Windows Uninstaller, Copy Path, DNS Angel, AskAdmin i Firewall App Blocker. Osoby zajmujące się grafiką z pewnością ucieszą takie pozycje w naszej bazie jak RIOT do optymalizacji grafiki, DiffImg potrafiące wyszukiwać różnice pomiędzy dwoma obrazami, a także SageThumbs dodające możliwość podglądu wielu formatów graficznych bezpośrednio w Windows Explorerze. Naszą bazę oprogramowania zasilił również nieskomplikowany w obsłudze serwer FTP o nazwie Home FTP Server i kolejny konwerter plików wideo Free Video Converter. Dla prowadzących serwis sprzętu elektronicznego lub komis udostępniliśmy aplikację Easy Service Manager.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do testowania debiutujących na łamach dobrychprogramów aplikacji. Czekamy również na Wasze propozycje oprogramowania, które chcielibyście, abyśmy to my przetestowali i udostępnili w naszej bazie :-)

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)