Podsumowanie nowości z minionego tygodnia

Podsumowanie nowości z minionego tygodnia

10.03.2013 02:55

Chcielibyście ożywić pamiątkowe zdjęcia z wakacji lub ważnych imprez rodzinnych? Poszukujecie narzędzia, z pomocą którego zmierzycie ilość danych przesyłanych z/do sieci lub odczytacie klucze rejestracyjne programów zainstalowanych w systemie operacyjnym? Jeśli tak, sprawdźcie aplikacje, które na przestrzeni ostatniego tygodnia poszerzyły bazę oprogramowania w portalu dobreprogramy.

Obraz

Jedną z najciekawszych nowości, które pojawiły się w zeszłym tygodniu na naszym portalu jest zestaw narzędzi AIMP Tools, rozszerzających funkcjonalność popularnego odtwarzacza muzycznego AIMP, ale mogących pracować jak samodzielne aplikacje. Pozwalają one konwertować pliki audio pomiędzy najpopularniejszymi formatami, zgrywać na dysk zawartość nośników Audio-CD, a także rejestrować dźwięk z zewnętrznego źródła. Pierwsze z nich, AIMP2 Audio Converter, daje nam możliwość masowego konwertowania plików z muzyką, a także rippowania ścieżki dźwiękowej z płyt Audio-CD. Wspiera ono takie formaty jak WAVE, WMA, FAAC, FLAC, MP3, MousePack oraz OGG, umożliwiając przy tym definiowanie podstawowych parametrów kompresji (m.in. stałą lub zmienną wartość bitrate, liczbę kanałów itp.) i automatyczną normalizację dźwięku. Kolejny wchodzący w skład pakietu program to AIMP2 Audio Recorder. Z jego pomocą zapiszemy na dysku dźwięk pochodzący z mikrofonu lub innego urządzenia podłączonego do komputera za pośrednictwem wejścia audio. Podobnie jak AIMP2 Audio Converter obsługuje on formaty WAVE, WMA, FAAC, FLAC, MP3, MousePack oraz OGG i umożliwia definiowanie jakości wyjściowego (rejestrowanego) materiału.

Obraz

Na tym jednak nowości się nie kończą. Wśród debiutujących na łamach portalu aplikacji znajdziemy także narzędzie DP Animation Maker przeznaczone do tworzenia animowanych tapet, sekwencji grafik, klipów AVI oraz plików GIF, DU Meter służące do pomiaru ilości danych przesyłanych przez sieć lokalną i/lub Internet, a także Video Rotator, umożliwiające podstawowe manipulowanie obrazem w materiałach wideo oraz USB Image Tool, dające możliwość archiwizacji danych zgromadzonych na różnego kartach pamięci, przenośnych odtwarzaczach multimedialnych zamontowanych w systemie jako zewnętrzne napędy USB itp. Na uwagę zasługuje również niewielka przeglądarka dokumentów 3nity PDF Reader, rozszerzenie dla Firefoksa o nazwie FireFTP do nawiązywania połączeń z serwerami FTP bezpośrednio z poziomu przeglądarki, edytor MarkdownPad Free oraz narzędzie Xpadder, pozwalające sterować system Windows przy użyciu m.in. gamepada czy joysticka. Swoją uwagę warto również zwrócić na użyteczny program SoftKey Revealer do odczytu numerów i kluczy licencyjnych z zainstalowanego na komputerze oprogramowania, ale również niewielkie, bardzo proste w obsłudze narzędzie Anvi Browser Repair Tool, z pomocą którego naprawimy ustawienia przeglądarki internetowej oraz połączeń sieciowych zmodyfikowane bez wiedzy użytkownika przez różnego rodzaju złośliwe oprogramowanie.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do testowania debiutujących na łamach dobrychprogramów aplikacji. Czekamy również na Wasze propozycje oprogramowania, które chcielibyście, abyśmy to my przetestowali i udostępnili w naszej bazie :-)

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)