Podsumowanie nowości z minionego tygodnia

Podsumowanie nowości z minionego tygodnia

21.04.2013 13:10

Poszukujecie prostego, ale funkcjonalnego narzędzia do edycji plików audio? Chcielibyście przesyłać strumieniowo multimedia do swojego smartfona lub tabletu, albo poprawić jakość zdjęć cyfrowych? Jeśli tak, sprawdźcie pozycje, które na przestrzeni ostatniego tygodnia poszerzyły bazę oprogramowania w portalu dobreprogramy.

Obraz

Bez wątpienia jedną z najciekawszych aplikacji, które zadebiutowały na łamach portalu w ubiegłym tygodniu jest Fotor, darmowe, niezwykle ciekawe narzędzie przeznaczone do szybkiej obróbki zdjęć fotograficznych, które oferuje wszystkie niezbędne narzędzia i filtry pozwalające uzyskać niesamowite efekty już za pomocą kilku kliknięć myszki. Aplikacja powstała pierwotnie jako narzędzie do szybkiej obróbki zdjęć na urządzeniach mobilnych. Producent postanowił przenieść program również na platformę desktop. Fotor w wersji okienkowej, podobnie jak edycje na systemy Android i iOS, posiada bogatą bazę gotowych efektów. By nadać fotografii niepowtarzalny klimat wystarczy wybrać pożądany wygląd z listy, a następnie za pomocą suwaka ustawić poziom jego intensywności. Fotor wyposażony został również trochę bardziej zaawansowane funkcje manipulacji wyglądem zdjęcia. Użytkownik może błyskawicznie zmienić takie elementy fotografii jak ekspozycja, jasność, kontrast, nasycenie barw, ostrość, balans bieli, temperatura, odcień lub dodać efekt winiety. Przesuwając suwaki w odpowiednie strony zwiększamy lub zmniejszamy wygląd danego efektu. Dodatkowo aplikacja pozwala na wyprostowanie zdjęcia oraz przycięcie grafiki do dowolnych proporcji.

Obraz

To jednak nie koniec nowości. Swoją uwagę warto zwrócić na narzędzie DJ ProDecks do miksowania ze sobą ścieżek dźwiękowych, open source'owy edytor audio WaveShop czy też program graficzny RealWorld Paint, umożliwiający tworzenie i edycję grafiki rastrowej oraz wektorowej w ramach jednego projektu. Na liście nowości znalazł się także bardzo ciekawy odtwarzacz muzyczny Resonic, narzędzie Subsonic do streamingu audio na urządzenia pracujące pod kontrolą systemu Android, iOS i Windows Phone, aplikacja WebControl przeznaczona do kontrolowania dostępu do sieci, a także zestaw przenośnych konwerterów Pazera Video Converters Suite, umożliwiających konwersję pomiędzy wszystkimi najważniejszymi formatami wideo w tym AVI, MPEG, MP4, MOV, WMV, FLV, M4V i 3GP. Wśród debiutantów znalazła się wtyczka BitTorrent Live, dająca możliwość oglądania materiałów wideo streamowanych na żywo w oparciu o popularny protokół sieci P2P, profesjonalne narzędzie HDR Projects platin do tworzenia obrazów w technice HDR oraz KCleaner, przeznaczone do usuwania z systemu tymczasowych i niepotrzebnych plików.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do testowania debiutujących na łamach dobrychprogramów aplikacji. Czekamy również na Wasze propozycje oprogramowania, które chcielibyście, abyśmy to my przetestowali i udostępnili w naszej bazie :-)

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)