Podsumowanie nowości z minionego tygodnia

22.07.2013 22:55

Poszukujecie prostych i wygodnych narzędzi, z pomocą których poprawicie jakość swoich zdjęć z wakacji? Chcielibyście sprawnie uporządkować dane na swoim komputerze? Jeśli tak, sprawdźcie pozycje, które na przestrzeni ostatniego tygodnia poszerzyły bazę oprogramowania w portalu dobreprogramy.

Obraz

Jedną z najciekawszych naszym zdaniem pozycji wśród nowości w tym tygodniu jest skaner antywirusowy 9-lab Removal Tool, służący do zwalczania wirusów i różnego rodzaju szkodliwych komponentów na zainfekowanych komputerach z systemem operacyjnym Windows. Obejmuje ono swoim działaniem nie tyle zawartość dysku twardego, co również pamięć operacyjną, składniki autostartu oraz rejestr systemowy. Narzędzie potrafi skutecznie identyfikować i usuwać z zainfekowanego komputera takie szkodniki jak wirusy, rootkity, malware, komponenty szpiegujące (spyware) i wiele innych rodzajów szkodliwego oprogramowania. Wykorzystywane ono może być jako uzupełnienie standardowych programów zabezpieczających, nie kolidując z nimi oraz zapewniając ochronę przed nowymi typami zagrożeń. Co istotne, 9-lab Removal Tool pozwala usuwać tradycyjne szkodniki ulokowane na dysku twardym, jak również inne zagrożenia często ukryte i rezydujące w rejestrze systemowym czy też pamięci operacyjnej.

Obraz

Na tym jednak nowości się nie kończą. Wśród debiutujących na łamach portalu aplikacji znajdziemy także niewielką i szybką przeglądarkę graficzną Phototheca, bardzo proste narzędzie Startup Sentinel do zarządzania aplikacjami uruchamianymi wraz z systemem Windows, program EagleGet, usprawniający pobieranie plików z Internetu, aplikację Lossless Audio Checker do sprawdzania plików audio w formatach bezstratnych WAV/FLAC oraz narzędzie Posteriza do tworzenia wydruków wielkoformatowych z wykorzystaniem standardowych drukarek. Dział oprogramowania graficznego wzbogacił się o rozszerzenia Topaz Adjust, Topaz Clarity, Topaz InFocus i Topaz DeNoise, które zintegrować można z wieloma popularnymi programami graficznymi. Swoją uwagę warto również zwrócić na edytor ścieżek audio AVS Audio Editor, narzędzie do edycji i montażu materiałów wideo AVS Video ReMaker oraz niewielkie aplikacje, VJC, umożliwiającą zmniejszanie rozmiaru obrazów JPEG bez znaczącej utraty ich jakości i LeoMoon Files2Folders do tworzenia folderów na podstawie plików zgromadzonych we wskazanej lokalizacji.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do testowania debiutujących na łamach dobrychprogramów aplikacji. Czekamy również na Wasze propozycje oprogramowania, które chcielibyście, abyśmy to my przetestowali i udostępnili w naszej bazie :-)

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)