Podsumowanie Up North Web 2011

Podsumowanie Up North Web 2011

Redakcja
14.10.2011 12:55, aktualizacja: 15.10.2011 21:21

Jak informowaliśmy wcześniej, w dniach 10-12 bieżącego miesiąca w Oslo odbyła się organizowana przez Operę konferencja poświęcona technologiom internetowym. Nadszedł czas na jej podsumowanie.

Na konferencję zaproszono przeszło 80 dziennikarzy z blisko 50 krajów. W spotkaniu uczestniczyły osoby z obu Ameryk, Europy, Afryki, Azji i Australii, co doskonale podkreśla jak globalnym medium komunikacyjnym jest dzisiaj Internet. Podczas konferencji zaprezentowano po raz pierwszy Operę 12 dla komputerów, wzbogaconą o akcelerację WebGL i szereg usprawnień wydajności. Ponadto norweska firma opublikowała najnowsze wydania swoich produktów dla platform mobilnych.

Norweski producent przeglądarki miał jednak znacznie więcej do powiedzenia i pokazania. Podczas Q&A padały pytania o to dlaczego kod przeglądarki nie zostanie otworzony („open source jest metodą a nie celem”, usłyszeliśmy) oraz np. jaka czeka nas przyszłość przeglądarek wbudowanych w telewizory. Te i inne informacje zebrane zostały na blogu podsumowującym Up North Web 2011.

Zapraszamy do lektury i przypominamy, że Operę 12 Alpha oraz ostatnie stabilne wydanie przeglądarki można pobrać z poziomu naszego portalu. Dostępna są one dla systemów Windows, Linux oraz Mac OS X.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)