Podsumowujemy gorące tematy tego tygodnia

Podsumowujemy gorące tematy tego tygodnia

13.08.2011 13:53

Kolejne pozwy patentowe, wzrastająca popularność systemu Windows 7 i dziury w Androidzie - to niektóre z najciekawszych newsów mijającego tygodnia. Zapraszamy do ich przeglądu.

W tym tygodniu rozpoczniemy od Microsoftu. Dowiedzieliśmy się między innymi, że do końca tego roku Windows 7 będzie zainstalowany w 42% komputerów na świecie. To dobra wiadomość dla Microsoftu, który w tym tygodniu obchodził 30-rocznicę wprowadzenia pierwszego IBM PC z MS DOS. Niestety, gorzej sprawa wygląda z popularnością Binga. Wyszukiwarka firmy z Redmond nie zdobywa nowych użytkowników, a jej twórca nie bardzo wie, w jaki sposób zachęcać do korzystania z niej internautów. Poza tym z Microsoftu odszedł długoletni pracownik, Charlie Kindel, który brał udział chociażby przy rozwoju Windows Phone 7. Warto też zapoznać się z tekstem o procedurach bezpieczeństwa Microsoftu z punktu widzenia zawodowego hakera.

Drugi ważny temat, który wzbudził zainteresowanie wielu czytelników, to prawo patentowe. Burzę wywołał wyrok niemieckiego sądu, który zabronił sprzedaży tabletów Samsung Galaxy w Europie. Podobny proces szykuje się też w sprawie Motoroli Xoom, zaś Apple, który stoi za tymi pozwami, sam został z kolei pozwany za szybkie uruchamianie systemu Mac OS X. Przypomina się przysłowie kto patentem wojuje, ten od patentów ginie. Z kolei z e-sklepu App Store wycofują się powoli wielkie wydawnictwa - wolą prowadzić własny biznes. Google natomiast został pozwany do sądu przez Amerykanów, którym nie podoba się podglądanie prywatnych wiadomości przez giganta w poczcie Gmail.

W mijającym tygodniu pisaliśmy też o przeglądarkach - między innymi o trojanie, który podszywa się pod aktualizację Firefoksa. Ukazały się również statystyki dotyczące prędkości przeglądarek w codziennej pracy. Mozilla powiadomiła o znacznym zmniejszeniu zużycia pamięci w Firefoksie 7. Z innych wiadomości warto wspomnieć o OpenGL 4.2, ograniczeniu sprzedaży Nokii N9 czy naszej recenzji ThinkPada X220 z matrycą IPS. Na koniec zaś jeden z najciekawszych tekstów - Dziesięciolatka znajduje dziury w grach na Androida i iOS. Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)