Podsumowujemy gorące tematy tego tygodnia

Podsumowujemy gorące tematy tego tygodnia27.08.2011 21:47
Wojciech Cybulski

Rezygnacja Steve'a Jobsa z funkcji szefa Apple, informacje o nowych funkcjach w Windows 8 i kilka ważnych, okrągłych rocznic - to tylko niektóre z wielu newsów mijającego tygodnia. Zapraszamy do ich przeglądu.

Nasze podsumowanie zaczynamy od absolutnie najważniejszej informacji - Steve Jobs, dyrektor zarządzający Apple, ustąpił ze stanowiska. Jobs podjął tę trudną decyzję z powodu pogarszającego się stanu zdrowia - na stanowisku CEO zastąpi go Tim Cook. Odejście Jobsa stanowi duże wyzwanie dla Apple, gdyż charyzmatyczny CEO korporacji był uważany za koło zamachowe sukcesów firmy. Czy Timowi Cookowi uda się przekonać do siebie zapatrzonych w Jobsa fanów Apple? Czas pokaże.

Miniony tydzień przyniósł wiele interesujących wieści z obozu Microsoftu. Gigant z Redmond zaprezentował zmiany w mechanizmie kopiowania i zapowiedział obsługę USB 3.0 w Windows 8. Korporacja rozpoczęła także akcję przejmowania deweloperów webOS od HP i ogłosiła ważny krok milowy w popularyzacji Windows Phone 7.

W ciągu ostatnich dni byliśmy świadkami kolejnej odsłony wojny patentowej między Apple i Samsungiem. Tym razem piłeczka była po stronie Apple - firmie udało się zablokować import Galaxy S, Galaxy S II oraz Ace do Europy. Gdy Apple i Samsung walczyli w sądzie przeciwko sobie, RIM i Google nawiązali sojusz. Dzięki porozumieniu nadchodzące telefony z logo BlackBerry mają obsługiwać aplikacje z Androida.

Nie obyło się także bez kilku rocznic - Windows XP świętował 10 urodziny. Zapowiedziano także obchody 10-lecia polskiej Wikipedii. Główne wydarzenia rocznicowe zostaną zorganizowane w Poznaniu między 23 a 25 września. Polska Wikipedia zaprosiła na imprezę wszystkich chętnych - wystarczy zgłosić swój udział. Dodatkowo 20-lecie istnienia świętował Linux - z okazji urodzin systemu The Linux Foundation opublikowała ciekawą infografikę, która zaprezentowała 20 lat rozwoju Linuksa.

Na koniec zapraszamy do lektury felietonu Rynek szczeka, a karawana HP jedzie dalej (i wygodniej) autorstwa naszego redakcyjnego kolegi, Ryana. Polecamy! :-)

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)