Polscy gracze na mistrzostwach świata World Cyber Games 2006

Polscy gracze na mistrzostwach świata World Cyber Games 2006

11.09.2006 17:29

Znani są już zwycięzcy polskich finałów w największym na świecieturnieju gier komputerowych World Cyber Games.Reprezentanci Polski dołączą do grona zawodników z 70 krajów,którzy będą walczyli o miano mistrzów świata we włoskim mieścieMonza, w dniach 18-22 października br. W poszczególnych grach zwyciężyli:

Need For Speed- Krzysztof Sojka (TFCchris) z Sosnowca

Warcraft 3- Tomasz Pilipiuk (TeRRoR) z Białegostoku

StarCraft- Krzysztof Nalepka (Draco) z Nowego Wiśnicza

FIFA 06- Cezary Gontarek (KarteKpL) z Płocka

Counter Strike- Pentagram.G-Shock (dawniej Team Pentagram) w składzie: ŁukaszWnęk (LUq) z Warszawy, Filip Kubski (Neo) z Poznania, Wiktor Wojtas(TaZ) z Warszawy, Jakub Gurczyński (kuben) z Torunia oraz MariuszCybulski (lrd) z Warszawy.

W specjalnie przygotowanej strefiegier w warszawskim centrum handlowym Galeria Mokotów zmierzyło się52 finalistów z polskiej edycji międzynarodowego turnieju WorldCyber Games (WCG). Imprezę prowadzili Jacek Kaczyński oraz AndrzejSzajewski - dziennikarze telewizji 4FunTV, którzy na bieżącokomentowali zmagania finalistów oraz prowadzili konkursy dlapubliczności. Około 40.000 tys. kibiców obserwowało zmaganiafinalistów przed telewizorami plazmowymi oraz rzutnikamimultimedialnymi, na których przez cały dzień były transmitowanewszystkie mecze. Widzowie mieli szansę doświadczyć turniejowych emocji i pościgaćsię w komputerowym rajdzie samochodowym Need For Speed,organizowanym przez dziennik Metropol. Dodatkowo, globalny sponsorWCG firma Samsung, zaprezentowała swoje najnowsze produkty. Każdy zwidzów miał też szanse podpisać się pod przygotowaną przezorganizatorów petycją o uznanie e-gamingu oficjalną dziedzinąsportu. Zostanie ona złożona na ręce Ministra Sportu, TomaszaLipca.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)