Polska premiera Windows Intune już 23 marca

Polska premiera Windows Intune już 23 marca

01.03.2011 15:23, aktualizacja: 01.03.2011 15:36

Przy okazji odbywających się własnie w Hanowerze targów CeBIT firma Microsoft zapowiedziała, że 23 marca pojawi się i będzie dostępna także w Polsce finalna wersja usługi Windows Intune. To nowe rozwiązanie dla małych i średnich firm umożliwiające centralne zarządzanie komputerami za pomocą "chmury" bez konieczności posiadania własnych serwerów infrastrukturalnych.

Idea działania Windows InTune jest stosunkowo prosta - na komputerach instalowane jest oprogramowania klienckie, które przyłącza system do wirtualnej sieci. Jej sercem jest chmura obliczeniowa, a administratorzy mogą za pomocą specjalnej witryny internetowej monitorować i zarządzać podłączonymi komputerami. Co dokładnie można w ten sposób zrobić? Między innymi zarządzać aktualizacjami (na kształt usługi Windows Server Update Services, ale bez konieczności posiadania serwera), otrzymywać powiadomienia i alerty (np. o kończącym się miejscu na dysku), przejmować kontrolę nad komputerem (funkcja pomocy zdalnej), a także zarządzać ustawieniami systemowymi (np. firewallem). Na szczególną uwagę zasługuje funkcja inwentaryzacji zainstalowanego oprogramowania - administratorzy mogą w dowolnej chwili z poziomu witryny internetowej sprawdzić, jakie oprogramowanie obecne jest na danym komputerze.

Wersja beta Windows Intune, o której pisaliśmy w zeszłym roku, będzie funkcjonalna jeszcze do do 18 kwietnia. Finalna wersja usługi będzie płatna, bezpłatnie będzie ją można przetestować przez okres 30 dni.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)