Polski oddział Microsoft wyretuszował Murzyna

Strona głównaPolski oddział Microsoft wyretuszował Murzyna
26.08.2009 18:18

W wielu miejscach w sieci pojawiła się informacja o wpadce polskiego oddziału Microsoft, który na jednej ze swoich stron wyretuszował zdjęcie przedstawiające pokój konferencyjny z kobietą i dwoma mężczyznami, z których jeden był czarnoskóry. Retusz został wykonany bardzo nieudolnie, podmieniono tylko głowę zastępując ją uśmiechniętą twarzą białego mężczyzny.

Historia odbiła się sporym echem i trafiła nawet na łamy serwisu Slashdot, zauważył to także CNET. Korporacja zareagowała bardzo szybko, przedstawiciele działu odpowiedzialnego za komunikację społeczną w centrali firmy przeprosili za pośrednictwem Twittera i strona została poprawiona, obecnie przedstawia oryginalne zdjęcie z sympatycznie wyglądającym ciemnoskórym panem. Porównanie oryginalnego zdjęcia i zdjętej już przeróbki można zobaczyć w wielu miejscach.

Pozostaje pytanie o motywy tego działania, Slashdot domyśla się że pracownicy polskiego oddziału musieli uznać, że reklamowanie produktów przy pomocy wizerunku czarnoskórych ludzi nie przekona prawdopodobnie polskich klientów biznesowych.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (133)