Polski oddział Microsoft wyretuszował Murzyna

Polski oddział Microsoft wyretuszował Murzyna26.08.2009 18:18

W wielu miejscach w sieci pojawiła się informacja o wpadce polskiego oddziału Microsoft, który na jednej ze swoich stron wyretuszował zdjęcie przedstawiające pokój konferencyjny z kobietą i dwoma mężczyznami, z których jeden był czarnoskóry. Retusz został wykonany bardzo nieudolnie, podmieniono tylko głowę zastępując ją uśmiechniętą twarzą białego mężczyzny.

Historia odbiła się sporym echem i trafiła nawet na łamy serwisu Slashdot, zauważył to także CNET. Korporacja zareagowała bardzo szybko, przedstawiciele działu odpowiedzialnego za komunikację społeczną w centrali firmy przeprosili za pośrednictwem Twittera i strona została poprawiona, obecnie przedstawia oryginalne zdjęcie z sympatycznie wyglądającym ciemnoskórym panem. Porównanie oryginalnego zdjęcia i zdjętej już przeróbki można zobaczyć w wielu miejscach.

Pozostaje pytanie o motywy tego działania, Slashdot domyśla się że pracownicy polskiego oddziału musieli uznać, że reklamowanie produktów przy pomocy wizerunku czarnoskórych ludzi nie przekona prawdopodobnie polskich klientów biznesowych.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (133)