Ponad 500 nowości w Windows Phone 7.5

Ponad 500 nowości w Windows Phone 7.5

Grzegorz Niemirowski
24.05.2011 02:44

W nadchodzącej aktualizacji mobilnego systemu operacyjnego Windows Phone 7 ma znaleźć się ponad 500 nowości. Taką informację przekazał Steve Ballmer podczas Japanese Microsoft Developer Conference 2011.

Aktualizacja nosi kodową nazwę Mango. Obecnie znana jest krótka lista zmian, które mają się na pewno pojawić w nowym Window Phone oraz podobna lista nowości o których się jedynie spekuluje. Wiemy, że pojawi się m.in. wielozadaniowość dla programów innych firm. Dodana zostanie integracja z Twitterem w ramach People Hub a także obsługa Office 365 oraz SkyDrive w Office Hub. Pojawi się mobilna wersja Internet Explorera 9. Ułatwiony zostanie dostęp do aplikacji oraz ulepszona zostanie nawigacja w Marketplace. Pojawi się możliwość tworzenia własnych dzwonków. Dokumenty będzie można przechowywać w chmurze a jednocześnie pojawią się nowe funkcje ochrony dokumentów firmowych. Zostanie ulepszona funkcja kopiuj-wklej. Rozszerzona zostanie obsługa językowa. Będzie też można konfigurować usługi działające w tle. Ma zostać dodanych ponad 1500 nowych funkcji API. Wśród niepotwierdzonych funkcji jest m.in. dyktowanie SMSów, nawigacja typu turn-by-turn czy wiadomości grupowe.

Prezentacja aktualizacji Mango odbędzie się na konferencji w Nowym Jorku oraz Londynie o godzinie 16 naszego czasu. Sama aktualizacjia ma zostać wydana w ciągu nadchodzących kilku miesięcy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)