Popraw perspektywę na zdjęciach: profesjonalne DxO ViewPoint za darmo

Popraw perspektywę na zdjęciach: profesjonalne DxO ViewPoint za darmo22.12.2014 12:18
Popraw perspektywę na zdjęciach: profesjonalne DxO ViewPoint za darmo

Miłośnicy fotografii cyfrowej doskonale kojarzą produkty francuskiej firmy DxO Labs, która w ostatnim czasie za darmo rozdawała starsze wersje swoich profesjonalnych narzędzi, aby zachęcić do nabywania ich najnowszych edycji. Do wciąż dostępnego w ramach promocji bezpłatnie pakietu DxO Optics Pro 8 doszedł teraz bardzo przydatny programik do poprawiania perspektywy na zdjęciach. Na bank docenicie DxO ViewPoint.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Narzędzie potrafi rozwiązać szereg problemów wynikających z używania obiektywów szerokokątnych lub też robienia przez laików podstawowych błędów przy obmyślaniu jakiegoś ujęcia. Najczęściej spotykany kłopot to nieumyślny efekt rybiego oka, kiedy to brzegi fotografii zakrzywiają się brzydko, tak jakbyśmy patrzyli na coś trochę przez lunetę. DxO ViewPoint z łatwością wyprostuje ponaginane krawędzie, tak samo jak szybko poradzi sobie z poprawianiem perspektywy zdjęć robionych pod dziwnym kątem.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Aplikacja dostępna jest za darmo w wersjach dla Windows oraz OS X. Pozyskanie jej sprowadza się do podania swojego adresu email, przepisania literek z obrazka oraz ewentualnego zgodzenia się na podsyłanie informacji handlowych. Tak jak poprzednio, nie da się uzyskać kodu aktywacyjnego korzystając z wygenerowanych na szybko, kilkuminutowych skrzynek pocztowych, ani też na adres, którego użyto wcześniej do pozyskania innego bezpłatnego oprogramowania DxO. Promocja trwa do 28 lutego.

350129383266543553

Jeżeli komuś spodobały się możliwości ViewPointa, lecz zabrakło mu pewnych bardziej wyszukanych opcji, poza tym automatycznym prostowaniem krawędzi, prostą zmianą perspektywy czy przycinaniem zdjęć, zdecydowanie powinien sprawdzić drugą edycję programu, której wersja testowa dostępna jest do pobrania za strony producenta. Także do końca lutego można ją nabyć przeszło 30% taniej. Co ciekawe, rozdawana pierwsza odsłona programu jest poza akcją stale w cenie. W sklepie oficjalnie kosztuje 79 euro.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)