Poprawka stabilności i niezawodności Windows 7

15.10.2009 10:49, aktual.: 15.10.2009 11:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft wydał aktualizację poprawiającą stabilność i niezawodność Windows 7 oraz Windows Server 2008 R2. Brzmi na tyle poważnie, że warto sięgnąć po szczegółowy opis dostępny na stronach wsparcia technicznego.

Artykuł KB dokładnie opisuje, jakie problemy usuwane są przez aktualizację - problem z tworzeniem dokumentów PDF za pomocą Microsoft Office 2007 (na ekranie wyświetlają się dobrze, jednak w druku mogą być problemy z niektórymi znakami, co ma związek z definicjami fontów systemowych), problem z funkcjonalnością Emergency Alert System komponentu Windows Media Center, problem z brakiem obrazu na zewnętrznym monitorze po wybudzeniu komputera ze stanu hibernacji, problem z działaniem Customer Experience Improvement Program, problem z hibernacją systemów 32-bitowych bez wsparcia dla PAE, problem z odtwarzaniem niektórych typów plików multimedialnych przez Windows Media Player w sytuacji, gdy ten uruchamiany jest za pośrednictwem Internet Explorera oraz problem z instalacją certyfikatów przy pomocy IE z witryny do wydawania cyfrowych certyfikatów obsługiwanej przez serwer CA.

Jak widać, problemy nie wyglądają na poważne, nie mają związku z bezpieczeństwem, niemniej problemy z zewnętrznym monitorem lub hibernacją niewątpliwie mogą być mocno irytujące. Warto też przy tej okazji przypomnieć o wydanych we wtorek październikowych aktualizacjach bezpieczeństwa - instalują się one przez Windows Update, niemniej warto upewnić się że nie napotkały żadnych problemów bo usuwają bardzo poważne luki w zabezpieczeniach, które w skrajnych przypadkach mogą pozwolić na całkowite przejęcia lub zablokowanie zaatakowanego komputera.

W bardziej już refleksyjnym tonie można też zauważyć, że wszystkie wspomniane aktualizacje dotyczą systemów, których oficjalnie nie ma jeszcze na rynku - konsumencka premiera Windows 7 będzie miała miejsce dopiero 22 października.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (99)