PotPlayer i DVDFab Virtual Drive - nowości w dobrychprogramach

PotPlayer i DVDFab Virtual Drive - nowości w dobrychprogramach

26.03.2011 15:00

W tym tygodniu wybraliśmy zestaw kolejnych dwóch programów, które zadebiutowały niedawno na naszym portalu i które chcielibyśmy Wam polecić. Tym razem aplikacje zainteresować powinny niemalże każdego użytkownika komputera, gdyż umożliwiają odtwarzanie wszelakiego rodzaju multimediów oraz tworzenie w systemie wirtualnych napędów.

Pierwsza z rekomendowanych przez nas w tym tygodniu aplikacji to kontynuacja popularnego odtwarzacza KMPlayer. Nosi ona nazwę PotPlayer i pozwala na odtwarzanie plików audio i wideo w wielu popularnych formatach, płyt DVD, sygnału z tunerów TV/SAT i kamer cyfrowych, strumieni z Internetu itp., doskonale radząc sobie przy tym z materiałami w wysokich rozdzielczościach HD. Program charakteryzuje się olbrzymimi możliwościami konfiguracji poszczególnych aspektów odtwarzanych multimediów - zarówno obrazu, dźwięku, jak również napisów. O jego możliwościach przekonać się można wchodząc w ustawienia programu.

Kolejnym programem, który chcielibyśmy Wam przybliżyć jest DVDFab Virtual Drive, dający możliwość tworzenia w systemie Windows wirtualnych napędów CD/DVD/Blu-Ray, a także montowania w nich obrazów płyt. Pozwala on na stworzenie aż 18 takich napędów, w których zamontować możemy obrazy płyt w formatach BIN, DVD, IMG, ISO, UDF, NRG i CCD. Po uruchomieniu narzędzie dodaje swoją ikonę w zasobniku systemowym. To za jej pośrednictwem zarządzać można wirtualnymi napędami i zainstalowanymi w nich obrazami. Program daje możliwość automatycznego montowania ostatniego obrazu, odmontowywania wszystkich napędów po zamknięciu narzędzia, uruchamiania wraz z systemem, a także zarządzania obrazami z poziomu menu kontekstowego.

Najnowsza wersja PotPlayera dostępna jest do pobrania w naszym dziale PROGRAMY -> Multimedia -> Odtwarzacze plików audio i wideo.

Narzędzie DVDFab Virtual Drive pobrać można z działu PROGRAMY -> Narzędzia -> Narzędzia dyskowe i plikowe.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)