Powerbank wybuchł w trakcie ładowania, nastolatek stracił palce

Powerbank wybuchł w trakcie ładowania, nastolatek stracił palce

Powerbank wybuchł w trakcie ładowania, nastolatek stracił palce
Źródło zdjęć: © Anadolu Agency via Getty Images | Anadolu Agency
Karolina Kowasz
05.05.2021 13:04

Do nieszczęśliwego wypadku doszło w miejscowości Charków znajdującej się na Ukrainie. Nastolatek stracił dwa palce lewej ręki w wyniku wybuchu powerbanka, który był podłączony do ładowarki.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez serwis Suspilne, będący sam w domu czternastolatek podłączył do ładowarki powerbank. Kiedy jednak chwycił ładujące się urządzenie, doszło do eksplozji, która oderwała chłopakowi dwa palce.

Mając na uwadze, że nie są to pierwsze tego rodzaju doniesienia, przestrzegamy naszych użytkowników przez kupowaniem elektroniki z podejrzanych źródeł. Pamiętajmy, że niektóre sprzęty, które nie zostały wyprodukowane przez renomowanych producentów, mogą być wadliwe i doprowadzić do tego rodzaju lub poważniejszych tragedii.

Zdarza się jednak, że nawet oryginalny sprzęt potrafi zawinić, o czym najlepiej świadczy sytuacja dotycząca kabla Lightning. Nastolatka, która schowała ładujący się telefon pod poduszkę, doznała oparzenia twarzy. Korzystajmy więc z elektroniki z pewną dozą ostrożności i unikajmy, o ile to możliwe, sytuacji, w których mogłoby dojść do jej przegrzania.

Pechowy nastolatek, póki co, przebywa w szpitalu. Lekarze potwierdzili, że obrażenia zostały określone jako poważne i przekazali, że niezbędna była operacja. Policja jest na etapie zabezpieczenia dowodów oraz ustalania gdzie zostało zakupione urządzenie oraz z jakiego powodu mogło dojść do wybuchu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)