MacOSProgramowanieInne programy dla programistówPowerShell Core
PowerShell Core ikona

PowerShell Core7.2.5

Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

PowerShell to otwarty, wieloplatformowy interpreter poleceń, opracowany przez Microsoft. Program jest tak rozbudowany, że sprawdzi się jako system automatyzacji i wiersz poleceń, przystosowany do pracy ze strukturyzowanymi danymi (JSON, CSV, XML i inne), API REST i modelami obiektowymi. Interpreterowi towarzyszy język skryptowy i jego własne, intuicyjne polecenia (Cmdlets).

Na systemie macOS PowerShell instalowany jest w folderze /usr/local/microsoft/powershell/6.0.0-alpha.9/ i z tego miejsca można go uruchomić, najlepiej z poziomu Terminala z ciemnym tłem, gdyż program wykorzystuje jasne kolory przy kolorowaniu składni. Moduły można instalować w folderze użytkownika: ~/.local/share/powershell/Modules.

PowerShell zdobył popularność na Windowsie, ale w sierpniu 2016 roku jego kod źródłowy został otwarty, a program przeniesiony na inne platformy. Program jest na razie dostępny we wczesnej wersji testowej i nie nadaje się do pracy w środowiskach produkcyjnych.

Obraz
Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań93
Data aktualizacji22 cze 2022
Rozmiar pliku65.22 MB
System operacyjnymacOS
LicencjaBezpłatna
PowerShell Core ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)