Powrót do konsolowej przeszłości możliwy dzięki RetroN 5

Powrót do konsolowej przeszłości możliwy dzięki RetroN 5

Marcin Wilk
29.03.2013 14:15

Gdy nowe pokolenie graczy zaczyna opowiadać o efektownych grach i wszystkich fajerwerkach z nimi związanych, to starzy wyjadacze kiwają głowami i w myślach mówią „co wy dzieci wiecie o łamaniu dżojstików”. Prawda jest taka, że większość użytkowników komputerów czy konsol odpytanych o różnicę między grami sprzed dwóch dekad, a tymi współczesnymi, powie o fabule, łamigłówkach, czasie spędzonym przy rozgrywce, czasami o 8-bitowej muzyce i dopiero gdzieś na końcu wyliczanki lista zostanie wypełniona o grafikę i te wszystkie wodotryski — oczywiście na miarę czasów, kiedy gra została wydana. Pewnie w tym momencie gracze z siwym włosem na głowie, cofają się pamięcią i z sentymentem opowiadają o ulubionych tytułach, które odmieniły im dzieciństwo. Dla takich właśnie osób pojawia się produkt nazwany RetroN 5.

Obraz

W skrócie jest to konsola pozwalająca w dzisiejszych czasach wypełnionych technologiami HD obsłużyć gry sprzed wielu lat. Ktoś powie, że to kolejny emulator i pewnie w kontekście samej rozgrywki będzie miał trochę racji, ale przede wszystkim jest to sprzęt obsługujący fizyczne kartridże kurzące się na półkach. Na liście kompatybilności znalazły się NES, SNES, Sega Mega Drive, klasyczny Game Boy, jego odmiany Color i Avanced. Materiały wideo z gier mają być skalowane do rozdzielczości 720p i za pomocą HDMI wysyłane do telewizorów. Konsola ma umożliwić zapisywanie stanów gier w dowolnym momencie – ma się to również odbywać automatycznie.

RetroN 5 wyposażono w 6 slotów dla gier z poszczególnych konsol oraz w moduł Bluetooth, obsługujący dwa bezprzewodowe kontrolery z zestawu. Premiera urządzenia przewidywana jest na przełom trzeciego i czwartego kwartału tego roku. Do tej pory nie ma konkretnej informacji na temat ceny, wiemy tylko, że ma ona nie przekroczyć 100 dolarów. Dla niektórych wydawanie w tym celu takiej kwoty może wydawać się śmieszne, jednak dla osób, które posiadają stare gry, a nie mają gdzie ich uruchomić, może być to niepowtarzalna okazja na powrót do przeszłości.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)