Premiera Radeona R9 Fury X: zobacz najlepszą jak dotąd kartę graficzną AMD

Premiera Radeona R9 Fury X: zobacz najlepszą jak dotąd kartę graficzną AMD

Premiera Radeona R9 Fury X: zobacz najlepszą jak dotąd kartę graficzną AMD
24.06.2015 20:27, aktualizacja: 13.01.2016 13:05

Radeon R9 Fury X trafił dzisiaj w nasze ręce. Nowy procesorFiji, nowy rodzaj pamięci o wysokiej przepustowości, świetniewykonany układ chłodzenia cieczą – czy to dość, by rzucićwyzwanie flagowym kartom zielonych?

Z chłodzeniem cieczą AMD miało już swoje dobre doświadczenia.Przypomnijmy sobie referencyjną konstrukcję Radeon R9 295X2, gdziedwa procesory Hawaii na jednej karcie były chłodzone takim układem,spiętym z dużym radiatorem i cichym wentylatorem. Dwa GPU to jednakobok ogromnej wydajności także spore kłopoty z konfiguracjąCrossFire i nieprzyzwoicie duże zużycie energii. Co powiecie nakartę z chłodzeniem cieczą i jednym GPU?

Fury X, jak możecie zobaczyć na powyższym wideo, idzie w śladypoprzednika, tyle że jest ładniejsza. Eleganckie wzornictwo izwarta konstrukcja, które umożliwił jeden wydajny procesor, tochyba największy jej wyróżnik wśród kart graficznych. WedługAMD ma ona być rywalem GeForce 980 Ti, dowodząc, że czerwonipotrafią pokazać coś więcej, niż tylko brutalną siłęRadeonów.

I faktycznie, nawet z nieprzyjaznym wobec czerwonych Wiedźminem3, Fury X radzi sobie świetnie, i to w ustawieniach Uber.Najwyraźniej pozornie nieduża jak na tę klasę ilość pamięci (4GB) okazała się być wystarczająca – ogromna przepustowość HBMzupełnie zmienia nasze myślenie o pamięci kart graficznych.

Dogłębne testy już niebawem, zobaczymy co potrafi FuryX opróczbardzo szybkiego rysowania włosów Geralta. Jutro obiecany zaś testAPU A10-7870K, zintegrowanego z rdzeniami graficznymi procesora AMD,który według zapewnień producenta miał pozwolić na granie wFullHD bez dodatkowej karty graficznej. Czy można tym zapewnieniomwierzyć? Przekonajcie się o tym już jutro.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (72)