Prezent od Google na wakacje: Nawigacja dostępna w Polsce

Prezent od Google na wakacje: Nawigacja dostępna w Polsce

Redakcja
20.07.2011 14:37, aktualizacja: 21.07.2011 08:20

Dobra wiadomość dla polskich użytkowników systemu operacyjnego Android. Od dzisiaj będzie można skorzystać w pełni legalnie z darmowej nawigacji Google.

Nawigacja od Google korzysta z danych innej usługi giganta — Google Maps. Podobnie jak w Mapach, użytkownik posiada dostęp do warstw zdjęć satelitarnych czy natężenia ruchu. Dodatkowo na trasie mogą zostać oznaczone następujące obiekty: parkingi, stacje paliw, bankomaty i banki oraz restauracje. W przyszłości pojawi się również widok Street View dla niektórych lokalizacji. Można wyznaczyć trasę nie tylko dla podróży samochodem ale również do pieszych wędrówek.

Co ważne, z aplikacji będą mogli skorzystać wszyscy użytkownicy, którzy mają telefon z Androidem 1.6 i nowszym. Przy okazji warto wspomnieć o ostatniej aktualizacji Google Maps dla Androida, w której udostępniona została funkcja wcześniejszego pobrania danych o trasie i przechowywania ich w pamięci telefonu (wymagany Android 2.1 lub nowszy).

Dotychczas to potencjalni klienci Nokii byli kuszeni darmową nawigacją. Teraz również użytkownicy telefonów z Androidem będą mogli skorzystać z darmowym wytyczaniem tras przy okazji planowania wakacyjnych podróży. Jako pierwsi dostęp do Nawigację w Mapach Google mieli Amerykanie do których usługa była kierowana od samego początku, czyli od 2009 roku.

Udostępnienie usługi zbiegło się z udostępnieniem filmu, na którym widać testową wersję AutoMapy przeznaczoną dla Androida. Ciekawie jak zareagują dotychczasowi producenci popularnych rozwiązań nawigacyjnych na wejście na polski rynek darmowej usługi od Google.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)