Problem w Zdjęciach Google: "uszkodzone" fotografie z lat 2013-2015

Problem w Zdjęciach Google: "uszkodzone" fotografie z lat 2013-2015

Fotograf
Fotograf
Źródło zdjęć: © Pixabay
Oskar Ziomek
27.09.2022 08:26

Użytkownicy Zdjęć Google od paru dni mogą zauważać problemy z fotografiami, które przeglądają w aplikacji. Na niektórych zdjęciach widać artefakty, co w przypadku ważnych fotografii bez wątpienia może "podnieść ciśnienie". Na szczęście problem jest tylko pozorny.

Szczegóły opisał Android Police bazując na wpisach użytkowników z forum Google'a i reddita. Jak udało się ustalić, problem z artefaktami dotyczy głównie (o ile nie tylko) zdjęć wykonanych od 2013 do 2015 roku. Co więcej - usterka polega tylko na błędnym wyświetlaniu w aplikacji Zdjęcia Google. Fotografie na serwerze są bezpieczne i nie mają żadnych wad graficznych.

Google jest świadomy usterki i poinformował, że w przypadku części użytkowników problem powinien być już rozwiązany "zdalnie". Inni muszą się uzbroić w cierpliwość - najpewniej dlatego, że proces aktualizacji aplikacji zwykle odbywa się etapami. Możliwe, że w praktyce potrwa to nawet kilka dni. Do tego czasu można natomiast spróbować alternatywnego rozwiązania.

Android Police dodaje bowiem, że niektórym użytkownikom udało się we własnym zakresie rozwiązać usterkę nieco szybciej. Okazuje się, że pomocne jest wyczyszczenie pamięci podręcznej aplikacji Zdjęcia Google w telefonie, by przy kolejnym uruchomieniu ponownie wczytała zdjęcia z serwerów - tym razem bez artefaktów.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)