Produkcja dysków twardych jest nieopłacalna – Western Digital zamknie kolejną fabrykę

Strona głównaProdukcja dysków twardych jest nieopłacalna – Western Digital zamknie kolejną fabrykę
19.07.2018 18:23
Produkcja dysków twardych jest nieopłacalna – Western Digital zamknie kolejną fabrykę

Doczekaliśmy momentu, w którym produkcja klasycznych, talerzowych dysków twardych na tak szeroką skalę jak dotychczas, stanęła pod znakiem zapytania. Jak łatwo było przewidzieć, w dobie coraz częściej stosowanych pamięci półprzewodnikowych i przystępnych cenowo dysków SSD, talerzowe dyski mocno tracą na popularności, a co za tym idzie – ich produkcja z dotychczasowym rozmachem jest po prostu nieopłacalna.

bESSBrmJ

W konsekwencji odważne decyzje podjęto w firmie Western Digital, a o szczegółach informuje serwis The Register. W 2019 roku jedna z pierwszych fabryk firmy przestanie produkować talerzowe dyski twarde, a WD skupi się od tego momentu przede wszystkim na rozwijaniu dysków półprzewodnikowych. Mowa o fabryce ulokowanej w Malezji, po zamknięciu której Western Digital będzie wciąż dysponować jeszcze dwiema innymi fabrykami zlokalizowanymi w Tajlandii (w jednej z nich zrealizowano kilka lat temu materiał na potrzeby Discovery Channel).

Western Digital Factory

Warto zwrócić uwagę, że zamknięcie fabryki dysków przez firmę Western Digital to nie pierwszy taki przypadek w historii. Podobne działania zostały już wcześniej podjęte dwa lata temu, kiedy ostatecznie zamknięto inną fabrykę, wcześniej przejętą przez WD w 2012 roku. Teraz zamknięcie ma być wynikiem analizy malejącego długoterminowego zapotrzebowania na HDD na świecie. Zakończenie produkcji dysków talerzowych w Malezji ma przebiec przy stałej współpracy i porozumieniu z pracownikami, klientami, dostawcami i innymi kluczowymi udziałowcami.

bESSBrmL

Jak wynika z oświadczenia Western Digital, które udało się uzyskać serwisowi The Register, producent planuje rozszerzyć produkcję SSD w Penang. Firma znajduje się w końcowym etapie oddawania do eksploatacji drugiej fabryki SSD, która rozpocznie produkcję w najbliższych miesiącach.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bESSBrmV
Komentarze (152)
bESSBrnH