Produkty Norton 2013 zgodne z Windows 8

Produkty Norton 2013 zgodne z Windows 8

11.09.2012 13:37, aktualizacja: 11.09.2012 14:01

Najnowsze produkty marki Norton, czyli Norton Internet Security, Norton 360 i Norton AntiVirus pojawią się na rynku już pod koniec września. Wszystkie pozycje zapewnią poprawioną ochronę sieci społecznościowych, ochronę przed scamem i oczywiście będą przystosowane do pracy na systemie Windows 8.

Oprogramowanie Norton 2013 ma zapewnić większe bezpieczeństwo, ma działać szybciej i być łatwiejsze w obsłudze w porównaniu do poprzednich wersji. Ochrona przed niebezpieczeństwami czyhającymi w sieciach społecznościowych została rozszerzona o ostrzeganie przed złośliwym kodem umieszczonym w wiadomościach i powiadomieniach oraz o wymuszonym użyciu przycisku „Lubię to!”. Użytkownik zostanie również poinformowany przez mechanizmy antyscamowe o wejściu na potencjalnie szkodliwe strony, nawet jeśli są młode i nie mają jeszcze ustalonej reputacji. Co więcej, rozszerzone zabezpieczenia sieci śledzą teraz reputację nie tylko plików, odnośników i domen, ale także adresów IP.

Jeśli chodzi o szybkość pracy, najnowsze produkty Norton mają znacznie skrócić całkowity czas uruchamiania i zamykania systemu w porównaniu do starszych wydań i mają łagodniej traktować baterie laptopów. Aktualizacje będą pobierane automatycznie i nie będą wymagały ponownego uruchomienia systemu. Jak przystało na programy dla Windows 8, będzie można je wygodnie obsługiwać także na ekranach dotykowych.

Obraz

Ciekawostką jest badanie właściwości nowych produktów przeprowadzone przez zewnętrzną firmę. Norton zainstalowany na systemie Windows 8 wypadł bardzo korzystnie w porównaniu do dostarczonego z systemem Windows Defendera. Produkt Symanteca nie tylko lepiej radził sobie z wykrywaniem zagrożeń (był o 20% lepszy), ale też działał o połowę szybciej niż rozwiązanie Microsoftu.

Na sklepowych półkach nowe produkty marki Norton znajdziemy pod koniec miesiąca. Sugerowana cena detaliczna programu Norton 360, z którego korzystać możemy na maksymalnie 3 stanowiskach przez rok, to odpowiednio 199 zł. Norton Internet Security na jedno stanowisko kosztować ma 129 zł, zaś Norton Antivirus, którego licencja także pozwala chronić jeden komputer przez rok, kupimy za około 99 zł.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)