Prosty sposób na faktury

Prosty sposób na faktury

17.09.2009 16:59, aktualizacja: 18.09.2009 16:14

Wygodną alternatywą dla tradycyjnych programów fakturujących są aplikacje online umożliwiające wystawianie faktur. Jeden z ciekawszych tego typu systemów przeszedł właśnie sporą modernizację.

Działalność praktycznie każdej firmy wiąże się z koniecznością wystawiania faktur. Czasy kiedy były one wystawiane ręcznie przechodzą powoli do historii - większość firm robi to już obecnie z użyciem komputera przy pomocy czy to prostych programów do wystawiania faktur, bardziej rozbudowanych systemów handlowo-magazynowych czy całych pakietów dla firm, jakie można pobrać m.in. w naszym dziale Programy. W przypadku niewielkich firm wygodną alternatywą dla tradycyjnych aplikacji mogą być internetowe systemy do wystawiania faktur. Są niezależne od platformy systemowej, nie wymagają instalacji na komputerze, aktualizowania, oferują przy tym zazwyczaj zbliżoną funkcjonalność.

Jednym z najciekawszych tego typu systemów jest inFakt, który przeszedł właśnie znaczną modernizację. Rozwiązanie to umożliwia wystawianie faktur, którą można wydrukować lub bezpośrednio z poziomu strony przesłać do klienta drogą mailową w formacie PDF. Program posiada nie tylko standardowe funkcje dostępne w klasycznych aplikacjach tego typu - możliwość tworzenia listy klientów, bazy sprzedawanych towarów i usług czy generowanie raportów sprzedaży ale także rzadziej spotykane powiadamianie o zaległych należnościach, podziękowania za opłacenie faktury czy możliwość wyboru szablonu faktury. Co ważne z rozwiązania może korzystać wielu użytkowników jednocześnie, co zazwyczaj nie jest możliwe w najprostszych czy bezpłatnych programach fakturujących. Całość jest zaprojektowana pod kątem możliwe prostej obsługi.

Nowa odsłona inFaktu została przebudowana i rozbudowana (o m.in. ulepszone sortowanie faktur, podpisy na fakturze z pliku JPG, wystawianie faktur anglojęzycznych i polsko-angielskich), zmieniony został także wygląd aplikacji aby obsługa była jeszcze bardziej intuicyjna. Udostępnione zostało również API pozwalające na zintegrowanie rozwiązania z aplikacjami zewnętrznymi.

Podstawowy abonament w ramach którego można wystawiać do 3 faktur miesięcznie jest bezpłatny. Wystawianie większej ilości faktur jest możliwe po wniesieniu rocznej opłaty wynoszącej od 36 zł (25 faktur miesięcznie) do 199 zł (3000 faktur miesięcznie).

Naturalnie to nie jedyne rozwiązanie tego typu, zainteresowanym tematyką polecamy zapoznanie się z innymi serwisami np. e-Faktury, Faktura.pl, ifirma.pl, Office123, szybkafaktura.pl czy wfirma.pl.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)