r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

ProtonMail - Encrypted Email 1.6.1

Strona główna Android Komunikacja/społeczność Klienty e-mail

ProtonMail - Encrypted Email to mobilny klient pocztowy szwajcarskiej usługi Proton Mail, gwarantującej wysoki poziom ochrony bezpieczeństwa danych użytkownika.

Galeria programu

Proton Mail zdobył sporą popularność wśród osób, które cenią sobie bezpieczeństwo swoich danych w internecie oraz wysoki poziom ochrony prywatności komunikacji, w tym e-mailowej. Szwajcarska usługa zdobyła ich uznanie, bo chroni dane w sposób bardzo profesjonalny, oferując m.in. pocztę e-mail, do której dostępu strzegą aż dwa hasła: jedno do logowania, drugie zaś do odszyfrowania zawartości skrzynki pocztowej. Szwajcarzy deklarują też, że sami nie dysponują sposobem, który pozwoliłby im uzyskać dostęp do danych użytkowników. Wiadomości pocztowe i załączniki w Proton Mail są szyfrowane w sposób end-to-end, z wykorzystaniem OpenPGP.

Aplikacja mobilna jest przedłużeniem webowej wersji usługi Proton Mail. Za jej pomocą wyślemy i odbierzemy pocztę, uporządkujemy nasze e-maile wg etykiet, wyszukamy interesujące nas wiadomości i skorzystamy z gestów, które pozwalają w łatwy sposób decydować, co dalej stanie się z wybraną wiadomością. Do wyboru mamy dwa gesty: do lewej i do prawej. Możemy przypisać im konkretne opcje, np. oznaczenie maila gwiazdką, odesłanie go do spamu lub przesunięcie do kosza, wreszcie zarchiwizowanie go. Przejrzymy też wersje robocze naszych e-maili, a także książkę z danymi osób, z którymi komunikujemy się za pomocą Proton Maila.

Aplikacja mocno nawiązuje do layoutu zastosowanego w przeglądarkowej wersji usługi, co sprawia, że zachowana została spójność wizualna. To należy przypisać twórcom programu na plus. Program jest prosty i wygodny w obsłudze, a jednocześnie gwarantuje, że maile oraz inne dane zawarte w poczcie elektronicznej będą bezpieczne.

Program Proton Mail - Encrypted Email powstał jako projekt open source'owy, a jego kod źródłowy można znaleźć na GitHubie.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

ProtonMail także w sieci Tor. Szwajcarska usługa pocztowa jeszcze bezpieczniejsza

25
OPROGRAMOWANIE 19.01.2017 | Maciej Olanicki (b.munro)

ProtonMail to jedna z najciekawszych propozycji, jeśli chodzi o odporne na inwigilacje usługi pocztowe. Korzystać z niej można za darmo, a od teraz, pod adresem protonirockerxow.onion także w sieci Tor. Warto przypomnieć, dlaczego korzystanie z ProtonMail niesie za sobą korzyści, których nie oferują najczęściej inne popularne usługi pocztowe. Przede wszystkim cała korespondencja szyfrowana jest prywatnym kluczem RSA-2048. Oprócz hasła logowania wykorzystywane jest zatem dodatkowe, umożliwiające odszyfrowanie. ProtonMail posiada także swoje mobilne klienty na Androida i iOS-a. Jak można…

ProtonMail dostępny dla wszystkich w przeglądarce i na smartfony

27
OPROGRAMOWANIE 17.03.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

Po trwających niemal dwa lata publicznych testach beta, ProtonMail, usługa pocztowa skupiająca się na bezpieczeństwie danych, prywatności i szyfrowaniu, jest już dostępna dla wszystkich, łącznie z aplikacjami mobilnymi na Androida i iOS-a. Dotąd aplikacje mobilne były dostępne w oficjalnych sklepach, jednak dostęp do nich był ściśle limitowany. To należy już jednak do przeszłości: na oficjalnej stronie projektu pojawił się już bowiem komunikat o udostępnieniu usługi dla wszystkich, niezależnie od regionu i nic już nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystali z niego także Polacy. O samym…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.