ProtonVPN – twórcy ProtonMaila prezentują darmowego VPN-a

ProtonVPN – twórcy ProtonMaila prezentują darmowego VPN‑a

ProtonVPN – twórcy ProtonMaila prezentują darmowego VPN-a
20.06.2017 16:24, aktualizacja: 20.06.2017 23:07

W marcu zeszłego roku sławiąca się oferowanym poziomem bezpieczeństwa usługa pocztowa ProtonMail stała się ogólnodostępna. Producent często podkreśla fakt, że firma operuje w Szwajcarii, co ma gwarantować poczcie bezpieczeństwo porównywalne do odczuwanego przez klientów tamtejszych banków. Dziś ProtonMail uruchomił nową usługę – ProtonVPN.

Obraz

Na ile stwierdzenie, że poczta w ProtonMail jest bezpieczna jak w (raczej już przysłowiowym) szwajcarskim banku jest uzasadnione? Do korzystania z niej potrzebne jest hasło logowania oraz hasło klucza RSA-2048. Częściowo szyfrowane są też metadane, możemy natomiast korzystać z pełnego szyfrowania załączników. Z ProtonMail na desktopach można korzystać w przeglądarce, z wykorzystaniem OpenPGP, lub za pomocą klientów mobilnych na Androidzie i iOS-ie.Dziś uruchomiony został natomiast ProtonVPN, darmowa usługa VPN, w której wybrać można jedną z trzech lokalizacji. Do rozpoczęcia korzystania z usług konieczne zalogowanie się danymi z ProtonMaila. Na Windowsa dostępny jest pełnoprawny klient, którego znaleźć można w naszej baze, w przypadku macOS-a i Linuksa, Androida i iOS-a, konieczne jest łączenie przez protokół OpenVPN – pliki OVPN znaleźć można na stronie przedsięwzięcia.

Obraz

Na Windowsie otrzymujemy program, dzięki któremu, po zalogowaniu się, możliwe jest szybkie połączenie się z jednym z końcowych węzłów. Przez pierwsze siedem dni można wybierać bez większych ograniczeń, gdyż każdy otrzymuje bezpłatną testową wersję Plus. Po upływie okresu próbnego będziemy mogli już korzystać tylko z trzech lokalizacji. Po prawej stronie znajduje się zaś mapa, dzięki której podejrzymy swoją lokalizację. Program oferuje także tworzenie profili, które pozwolą np. na dostosowania kraju i serwera do obchodzenia konkretnych blokad.

Klienta ProtonMail w wersji na Androida oraz iOS-a, a także klienta usługi ProtonVPN przeznaczonego na Windowsa znajdziecie w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)