Przejął konta Bidena i Gatesa na Twitterze, spędzi trzy lata w więzieniu

Strona głównaPrzejął konta Bidena i Gatesa na Twitterze, spędzi trzy lata w więzieniu
19.03.2021 14:26
fot. Pixabay
fot. Pixabay

Nastolatek, który w zeszłym roku włamał się na twitterowe konta znanych osób, został skazany na trzy lata więzienia. Chłopak pozyskiwał dostęp do profili na Twitterze, po czym zamieszczał na nich post w zachęcający do przekazywania mu bitcoinów.

bEJmRsYB

O konsekwencjach scamu, jakiego dopuścił się Graham Ivan Clark, donosi The Guardian. W lipcu zeszłego roku Grahamowi udało się przejąć konta wielu sławnych osób. Wśród jego ofiar znaleźli się m.in Joe Biden i Bill Gates. Nastolatkowi udało się tego dokonać za pomocą zdolności socjotechnicznych. Chłopak przekonał jednego z pracowników Twittera, że sam zajmuje stanowisko w firmie w dziale IT, co pozwoliło mu na uzyskanie dostępów do kont użytkowników.

Mając odpowiednie uprawnienia, był on w stanie zamieścić dowolne tweety na przejętych kontach. Aby zarobić na tym oszustwie, nastolatek zdecydował się na podanie linka do przesyłania bitcoinów wraz z obietnicą, że wszystkie wysłane bitcoiny pomnożone, a następnie odesłane do nadawcy.

Jak twierdzi The Guardian, z dokumentów sądowych wynika, że chłopakowi udało się w ten sposób zarobić ponad 100 000 dolarów. Chłopak przyznał się do uczestnictwa w zorganizowanym oszustwie. Razem z nim w przedsięwzięciu brali udział także Mason Sheppard z Wielkiej Brytanii i Nima Fazeli z Orlando. Z całej trójki tylko Clark był niepełnoletni w momencie popełnienia przestępstwa.

bEJmRsYD

Za oszustwo tego gatunku grozi maksymalnie 30 lat więzienia. Nastolatek został jednak uznany za młodocianego przestępcę co zakończyło się orzeczeniem kary trzech lat więzienia oraz dodatkowych trzech w zawieszeniu. Procesy dwóch pozostałych uczestników scamu nadal trwają.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEJmRsZz