Przenośne monitory Gechic wybawią nas od laptopów z kiepskimi matrycami

Przenośne monitory Gechic wybawią nas od laptopów z kiepskimi matrycami

Przenośne monitory Gechic wybawią nas od laptopów z kiepskimi matrycami
07.05.2015 16:55, aktualizacja: 08.05.2015 14:45

Firma Gechic do swojej oferty wprowadziła przenośne monitory, które mają być idealnym rozwiązaniem dla profesjonalistów nie mogących ze sobą zabrać tradycyjnego monitora. W ofercie znajdziemy również modele z dotykowym wyświetlaczem, które mogą stanowić bardzo dobre uzupełnienie laptopa ze zwykłym ekranem.

Zaletą laptopów, a także tabletów jest ich mobilność. To właśnie z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na porzucenie desktopowego komputera. Obecnie te mobilne urządzenia zapewniają wydajność na tyle dużą, że sprawdzają się również w przypadku pracy z bardziej rozbudowanymi programami. Niestety ze względu na wymiary producenci muszą iść na pewne ustępstwa, dlatego wadą wielu urządzeń jest jakość wyświetlanego obrazu. Dotyczy się to przede wszystkim tańszych urządzeń, w który nadal spotkamy skromne HD, niezbyt dobre odwzorowanie kolorów oraz niskie kąty widzenia. Praca z takim ekranami nie należy do najprzyjemniejszych.

Obraz

Istnieje możliwość podłączenia drugiego, zewnętrznego monitora. Wówczas nie musimy przejmować się niską jakością ekranu laptopa, ale rozwiązanie nie jest idealne, laptop traci jedną ze swoich zalet, a więc mobilność. Zabranie ze sobą całego stanowiska pracy jest bardzo niewygodne lub nawet niemożliwe. Nie musimy jednak skazywać naszych oczu na ekran laptopa lub tableta. W ofercie firmy On-Lap znajdziemy przenośne monitory. Producent obiecuje, że ich zaleta jest niskie zużycie energii. Zasilane przez port USB po podłączeniu do powerbanku mogą pracować kilka godzin. Monitory mogą być również zasilane z portu USB komputera lub dołączonego zasilacza.

Pierwszy przenośnym monitorem jest Gechic 1303H. Posiada on 13,3-calowy ekran IPS o rozdzielczości Full HD i oferuje 16,7 milionów kolorów. Producent twierdzi, że jest on przeznaczony dla ludzi biznesu, ponieważ bez problemu zmieści się do torby z laptopem i waży 599 gramów. Trudno teraz ocenić czy faktycznie sprawdzi się w biznesie.

Obraz

Sporo biznesowych laptopów posiada matrycę o identycznej lub zbliżonej przekątnej, a dodatkowo często oferującą naprawdę dobry obraz. Możliwe, że z tym monitorem będą bardziej zainteresowani posiadacze tabletów, wówczas sprawdzi się on znacznie lepiej. Pokazywanie informacji na 8 czy 10-calowym tablecie nie należy do najwygodniejszych. Dostępne złącza to MiniDisplay, microHDMI oraz microVGA. Niestety cena nie jest niska, za ten monitor musimy zapłacić 1174 złotych netto.

W ofercie znajdziemy również monitory wyposażone w dotykowe wyświetlacze, które mogą być świetnym uzupełnieniem zwykłego ekranu w laptopie. Nadal większość laptopów nie umożliwia obsługi z wykorzystaniem dotyku, a Windows 8 i nadchodzący Windows 10 są do tego jak najbardziej przystosowane. Dotykowy 15,6-calowy model Gehic 1502I Touch Monitor oferuje rozdzielczość Full HD. Obsługuje on do 10 punktów dotykowych jednocześnie, co może sprawdzić się gdy z ekrany korzystają dwie osoby.

Obraz

Według producenta zainteresowani nim powinni być między innymi profesjonalni fotograficy, ludzie biznesu, handlowcy czy inżynierowie. Oczywiście nic stoi na przeszkodzie, aby z tego monitora korzystali również inni. On-Lap1502I posiada wbudowane złącze microHDMI i microVGA. Do zestawu dołączana jest aluminiowa podstawka Stand 4 z regulowanym kontem pochylenia. Cena do niskich nie należy, za ten monitor musimy zapłacić 1815 złotych netto.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)