Przyszłość powiększania piersi zobaczymy w aplikacji rozszerzonej rzeczywistości

Przyszłość powiększania piersi zobaczymy w aplikacji rozszerzonej rzeczywistości

17.11.2016 14:50, aktual.: 17.11.2016 15:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zastanawialiście się do czego można wykorzystać AR, czyli rzeczywistość rozszerzoną? Z pewnością do rozrywki, ale także w chirurgi plastycznej. Wyobraźcie sobie aplikację, która pozwoliłaby uzyskać lepszy obraz tego, jak piersi będąwyglądały po umieszczeniu w nich przeróżnych implantów. Mało tego, z w wykorzystaniem tej aplikacji stworzycie piersi doskonałe – wystarczy przesunąć odpowiedni suwak.

Na Kickstarterze wystartowała zbiórka na projekt Illusio, czyli aplikację określaną jako Wirtualne lustro 3D. Aplikacja generuje model 3D kobiecego biustu, który z wykorzystaniem AR nakładany jest na ciało w czasie rzeczywistym. W każdej chwili możemy zmienić rozmiar i kształt, a zmiany zostaną natychmiastowo naniesione. Illusio może być przyszłością chirurgi plastycznej, w której łatwo będziemy mogli wybrać kształt implantów, by po operacji uniknąć poprawek.

ILLUSIO Kickstarter Project 2016

Aplikacja wykorzystuje kamerkę urządzenia, skanując ciało. Otrzymujemy także prosty interfejs użytkownika, który pozwala określić wygląd piersi za pomocą suwaków. Całość przypomina tworzenie własnej postaci w grze, prawie jak Simsy, tylko w rozszerzonej rzeczywistości i skupiające się wyłącznie na kobiecych piersiach.

Nałożony wirtualny model piersi możemy oglądać z różnych perspektyw. Aplikacja dba by pozostał cały czas na ciele. Na udostępnionych materiałach całość wygląda realistycznie, dając dobry pogląd wyników planowanego powiększenia biustu. Twórcy wspominają, że aplikacja została sprawdzona już przez 300 pacjentek, które były pod wrażaniem oferowanych możliwości. Działanie aplikacji zaprezentowano także w hiszpańskiej telewizji, w programie El Hormiguero.

Jeśli Illusio odniesie sukces, to twórcy planują stworzenie kolejnych aplikacji, w tym pokazujących efekt odsysania tłuszczu czy operacji plastycznej nosa. Osoby zainteresowania opisywaną aplikacją odsyłamy na Kickstartera, tam także możecie wspomóc twórców.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (58)