Pushbullet, CamMask, OE Classic, Pampa Browser i HiSuite – najciekawsze programy tygodnia

Pushbullet, CamMask, OE Classic, Pampa Browser i HiSuite – najciekawsze programy tygodnia

02.07.2016 13:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przed Wami pierwszy wakacyjny przegląd najciekawszych nowości z naszej bazy programów. Tym razem mam dla Was programy użyteczne i praktyczne. Wszystkie nowości znajdziecie na stronie Nowe Programy, gdzie możecie wybrać swój ulubiony system operacyjny.

Pampa Browser

Pampa Browser to przeglądarka szybka i prosta, korzystająca na zmianę z silników Gecko i Trident. Przeglądarka ma kilka ciekawych funkcji, jak menedżer pobierania grafik, filmów i plików dźwiękowych ze stron, edytor tekstu czy możliwość pokazywania dwóch kart obok siebie, idealna do pracy z dokumentacją czy tekstem źródłowym. Program ma także działający w czasie rzeczywistym mechanizm tłumaczący między hiszpańskim, angielskim i francuskim. Pampa Browser jest rozpowszechniana od razu z filtrami zabezpieczającymi przed Phishingiem.

Document View - Pampa Browser

Przeglądarka jest na razie w fazie Beta, więc należy spodziewać się potknięć podczas korzystania z niej.

Turtl

Turtl może być alternatywą dla Evernote. To usługa, w której można zapisywać zakładki, dokumenty, obrazy, notatki, a także dane bardziej wrażliwe, jak hasła i informacje dotyczące projektów firmowych. Wszystkie przechowywane dane są szyfrowane unikalnym kluczem, generowanym na podstawie hasła użytkownika. Usługa powstała, by dane można było ochronić przed złoczyńcami i nadzorem rządowym.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Oczywiście można też udostępniać swoje notatki innym. Klient Turtla jest dostępny na licencji GPLv3, a z naszej bazy programów można go pobrać na Windowsa, OS X i Androida.

Pushbullet

Pushbullet to praktyczne narzędzie do przesyłania danych między urządzeniami. Z użyciem Pushbullet można wyświetlać na innym urządzeniu powiadomienia, SMS-y, przekazywać pliki i komunikować się ze znajomymi. Wybrane dane możemy przesyłać do konkretnych urządzeń, bądź też wszystkich przypisanych do konta. By korzystać z Pushbullet trzeba zarejestrować się przez Google+ lub Facebooka na kilku urządzeniach. Dzięki otwartemu API powstają także nieoficjalne zamienniki.

What does Pushbullet do?

Pushbullet działa na Windowsie, Androidzie i iOS.

PushPal

Niestety Pushbullet na Maca nie jest już dostępny, ale producent poleca program PushPal, rozwijany niezależnie z użyciem API. Nie jest to rozwiązanie idealne, a do tego trzeba za nie zapłacić, ale w tej chwili to jedyny sposób na korzystanie z Pushbulleta na Macach. Program zagnieżdża się w górnej belce systemu, skąd można wykonać akcje związane z innymi urządzeniami. W ustawieniach można wybrać, jakie powiadomienia będą wyświetlane na Macu. Można również wysyłać pliki do innych urządzeń z menu kontekstowego Findera.

Obraz

Don't Sleep

Don't Sleep to banalnie proste narzędzie, które zapobiega wyłączeniu systemu Windows 98, NT, Me, 2000, XP, 2003, Vista, Server 2008, 7, 8 i 8.1. Korzystając z niego nie musimy również obawiać się, że komputer zostanie zrestartowany, przejście w stan uśpienia lub hibernacji. Istnieje także możliwość wskazania, do którego momentu (ustawienie daty i godziny) ma być aktywna dana blokada.

Obraz

Co istotne, Don't Sleep nie wymaga instalacji. Po pobraniu natychmiast możemy rozpocząć korzystanie z aplikacji, a w razie konieczności nic nie stoi na przeszkodzie, by umieścić ją w pamięci przenośnej (np. USB) i zrobić z niej użytek na innym pececie.

Shutdown7

Shutdown7 działa odwrotnie – oferuje możliwość automatycznego wyłączenia komputera o zaprogramowanej godzinie oraz daje możliwość zdalnego wyłączenia maszyny ze smartfonu lub innej maszyny. Można też ustawić listę utworów do odtworzenia, po której zakończeniu system zostanie zamknięty.

Obraz

OE Classic

OE Classic to klient poczty, projektowany jako lekki zamiennik programu Outlook Express. Od pierwowzoru różni się rozbudowanym systemem filtrów, automatycznym zapisywaniem kopii roboczych wiadomości i rozmiarem skrzynki ograniczonym jedynie przez pojemność dysku. Warto go przetestować, jeśli ktoś szuka prostego i funkcjonalnego klienta poczty POP i SMTP.

[img=g_--x--_s_74453x20160630175838_0]OE Classic jest dostępny za darmo, ale w tej wersji nie obsługuje wielu tożsamości. By mieć do nich dostęp, trzeba kupić wersję Pro za niecałe 25 dolarów.

HiSuite

HiSuite to program do zarządzania danymi znajdującymi się w pamięci urządzeń przenośnego Huawei z systemem operacyjnym Android, podłączonymi do Windowsa. Za sprawą HiSite użytkownik może zarządzać kontaktami, wiadomościami, zdjęciami (ustawianie tapety), filmami i programami na urządzeniu z Androidem. Aplikacja oferuje także funkcję tworzenia kopii zapasowych, dzięki czemu użytkownik w razie utraty danych może je przywrócić w dowolnym momencie.

Obraz

Aplikacja doskonale współpracuje również z urządzeniami innych producentów. Program oferuje możliwość zainstalowania nowej wersji sytemu w kilku krokach i zapisywanie zrzutów ekranu. Możliwe jest także aktualizowanie poszczególnych aplikacji za pomocą jednego kliknięcia.

CamMask

CamMask to narzędzie niekoniecznie przydatne, ale bardzo zabawne. Pozwala nałożyć różne efekty, jak zniekształcenia, obrazki, animowane obiekty, renderować zjawiska cząsteczkowe (ogień, dym, wybuchy i podobne), nakładać ramki, tekst i tym podobne na obraz z wbudowanej kamerki komputera. Dzięki temu rozmowy przez Skype'a nie będą nudne.

Obraz

CamMask może też nagrywać filmy kamerką i sterować parametrami obrazu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)