Radeony RX wciąż grą wartą świeczki, szczególnie w takich cenach

Radeony RX wciąż grą wartą świeczki, szczególnie w takich cenach
23.01.2017 17:37
Radeony RX wciąż grą wartą świeczki, szczególnie w takich cenach

AMD w trakcie tegorocznych targów CES zaprezentowało szereg technologii, które jeszcze w pierwszym półroczu staną się kolejnymi milowymi krokami dla branży. To, co jednak jest ekscytującą wizją przyszłości może przyćmiewać aktualną ofertę, która również znacząco wpływa na rynek zapewniając coraz więcej zarówno aktualnym użytkownikom, jak i osobom dopiero planującym zakup.

Modele Radeon serii RX pojawiając się na rynku w zeszłym m.in. znacząco obniżyły kosztowy próg wejścia dla systemów wirtualnej rzeczywistości oraz zapewniły zawodnikom i fanom eSportu produkty o szybszym czasie reakcji. Od tego czasu jednak ich możliwości wyraźnie się zwiększyły, a ceny ustabilizowały na poziomach bardziej atrakcyjnych niż wyjściowo, pomimo niekorzystnych zjawisk na rynkach walutowych.

Karty graficzne Radeon serii RX zostały zaprojektowane pod kątem najnowszych technologii, takich jak DirectX 12 czy Vulkan, które pozwalają grom nowej generacji znacznie lepiej wykorzystywać możliwości sprzętu, oferując tym samym nowe możliwości i doznania. W 2016 roku ponad 15 tytułów otrzymało obsługę tych nowych API, a produkty z rodziny Polaris zapewniają w nich optymalną wydajność m.in. dzięki obsłudze asynchroniczności.

Funkcja ta pozwala silnikom gier komputerowych znacznie bardziej efektywnie korzystać z zasobów układu graficznego poprzez równoczesne realizowanie zadań, jakie dotychczas wymagały oczekiwania na swoją kolej. Jest to rozwiązanie stosowane również we współczesnych konsolach do gier, które także są napędzane technologią Radeon.

Poza implementacją przełomowych technologii sprzętowych AMD kładzie też nacisk na rozwój oprogramowania, dzięki czemu karty graficzne Radeon otrzymują z czasem nową funkcjonalność i oferują coraz wyższą wydajność w grach. Zapowiedziana w zeszłym tygodniu technologia FreeSync 2 umożliwi niebawem rozgrywkę w trybie HDR bez wydłużonego czasu reakcji, jaki wiązał się z tym, gdy za mapowanie tonów odpowiadał wyświetlacz.

Z kolei technologie Radeon ReLive oraz Radeon Chill, jakie wprowadzono do pakietu Radeon Software w grudniu, umożliwiły graczom tworzenie powtórek, nagrywanie i transmitowanie rozgrywki, a także inteligentne obniżanie poboru energii, temperatury oraz głośności układu chłodzenia w wielu popularnych grach.

Karty graficzne Radeon serii RX są dziś szeroko dostępne, oferując optymalne możliwości w swojej klasie:

  • Radeon RX 480 8 GB – już od ok. 1200 zł
  • Radeon RX 480 4 GB – już za mniej niż 1100 zł
  • Radeon RX 470 8 GB – już za mniej niż 1100 zł
  • Radeon RX 470 4 GB – już za mniej niż 900 zł
  • Radeon RX 460 4 GB – już za mniej niż 600 zł
  • Radeon RX 460 2 GB – już od ok. 500 zł

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)