Rebtel – nowy wirtualny operator komórkowy debiutuje w Polsce

Rebtel – nowy wirtualny operator komórkowy debiutuje w Polsce

Rebtel – nowy wirtualny operator komórkowy debiutuje w Polsce
Adam Karczewski
07.06.2018 14:37, aktualizacja: 07.06.2018 15:11

Na rynek telefonii komórkowej wchodzi nowy gracz. Szwedzki Rebtel na start swoich usług wybrał Wrocław i jako pierwsza firma telekomunikacyjna w Polsce uruchamia całkowicie darmowy pakiet mobilny. Rebtel SIM, bo o nim mowa, ma zaoferować użytkownikom kompleksowe usługi telekomunikacyjne.

Rebtel jest firmą założoną w 2006 roku z siedzibą w Sztokholmie. Do tej pory oferowała swoim użytkownikom wykonywanie tanich lub bezpłatnych połączeń głosowych za pomocą aplikacji na smartfony oraz przelewy pieniężne w oparciu o doładowania mobilne.

Szwedzki operator uruchomił darmowy plan tylko dla zaproszonych osób. Planuje przyciągnąć w ten sposób pierwszych 10 tysięcy klientów. Zaproszenie można otrzymać od jednego z ambasadorów marki lub samodzielnie wypełnić wniosek o kartę SIM na stronie internetowej, jednak nie jest to równoznaczne z jej przyznaniem. Obecnie firma skupia się na pozyskaniu jak największej liczby swoich przedstawicieli, którzy mają ją promować i inspirować nowe osoby do dołączania się do sieci.

Rebtel rozpoczął swoją kampanię produktową, publikując 90-sekundowe filmy o „Mr Roboto”, które można oglądać na YouTube i Facebooku, a także umieszczając zdjęcia i serię krótszych filmów na Instagramie. Możemy również spotkać rozmieszczone w różnych częściach miasta billboardy. Według planów firmy, Wrocław ma posłużyć jako punkt wyjścia do ekspansji na inne lokalizacje w Polsce (Kraków, Trójmiasto), a później na inne kraje.

Szwedzki telecom proponuje nieograniczone rozmowy i SMS-y w Polsce, 1 GB internetu 4G za darmo w miesiącu, a także bezpłatne połączenia międzynarodowe z dowolnym użytkownikiem Rebtel na całym świecie. Dodatkowe pakiety danych użytkownicy mogą wykupić w następujących cenach: 1 GB – 7 PLN, 5 GB – 15 PLN, 20 GB – 25 PLN i 50 GB – 35 PLN.

Firma korzysta z usług sieci Polkomtel, a jej plan mobilny jest wspierany przez połączenie technologii VoIP z tradycyjną technologią telekomunikacyjną. Rebtel SIM będzie dostępny w opcji bez telefonu i bez umowy, dlatego klientów nie będą obowiązywały okresy wypowiedzenia. Operator oferuje uniwersalną kartę SIM, którą można dopasować do formatu micro i nano lub pozostawić w standardowym rozmiarze.

Wydaje się, że oferta Rebtel może być ciekawą propozycją na tle innych sieci komórkowych. Trzeba jednak pamiętać, że firma nie posiada własnych sieci w innych krajach, dlatego klienci ponoszą koszty wszystkich rozmów, SMS-ów i transmisji danych zrealizowanych za granicą. Jeśli chodzi natomiast o połączenia międzynarodowe, operator oferuje możliwość wykupienia dostosowanych pakietów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (153)