Red Hat Enterprise Linux 5.4 z KVM

Adam Wróblewski

03.09.2009 18:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ukazała się nowa wersja flagowego biznesowego produktu firmy Red Hat. Najciekawsze nowości to wirtualizacja i usprawniona obsługa sprzętu.

Podczas prac nad nową wersją systemu, programiści firmy Red Hat skupili się głównie na udoskonaleniu wirtualizacji, zarówno pełnej jak i częściowej (parawirtualizacji), umożliwiono podział fizycznych urządzeń na większą ilość urządzeń pracujących na wirtualnych maszynach gościach, przygotowano wsparcie do 192 procesorów w Xen i dodano kolejny hypervisor - KVM, którego współtwórcę Red Hat przejął we wrześniu ubiegłego roku. Wkrótce firma zamierza wydać własny hypervisor oraz narzędzia do zarządzania jego pracą.

Prócz tego umożliwiono przenoszenie ruchu SAN poprzez sieć LAN dzięki obsłudze technologii FCoE (Fibre Channel over the Ethernet), dodano możliwość uruchamiania w modułach tracepoints monitora systemtap i wsparcie dla interfejsu FIEMAP. Skupiono się też na obsłudze sieci (między innymi sterowniki do obsługi kart sieciowych 10GbE z obsługą GRO), obsłudze klastrów (automatyczne wykrywanie hypervisorów w Cluster Suite), systemów plików i współpracy z laptopami.

Więcej informacji na temat nowej wersji Red Hat Enterprise Linux można uzyskać na stronach twórców. Obrazy ISO RHEL 5.4 dostepne są w serwisie Red Hat Networks dla osób posiadających płatne subskrypcje Red Hat.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)