AndroidGryAkcja i strzelankiREDCON
REDCON ikona

REDCON1.4.4

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

REDCON to strategiczna gra akcji z dwuwymiarową grafiką, która powinna spodobać się miłośnikom FTL: Faster Than Light.

Za sprawą REDCON przenosimy się w dystopijną, steampunkową przyszłość, w której nadal trwa I wojna światowa. Ludzie nie zaznali pokoju, toteż regularnie są świadkami rozmaitych bombardowań, starć między wrogo nastawionymi frakcjami i nie tylko. Wcielamy się w postać dowódcy, który na zlecenie Fuhrera z Empire State ma przeprowadzić ofensywę artyleryjską przeciwko zdrajcy, jakim okazał się generał Kranz.

Co ciekawe, twórcy REDCON określają swoje dzieło mianem FTL z giwerami, a więc osoby mające do czynienia z drugim z wymienionych tytułów powinny w mgnieniu oka zrozumieć zasady rozgrywki. Poszczególne bitwy toczą się w czasie rzeczywistym, a naszym zadaniem jest oczywiście rozprawienie się z armią nieprzyjaciela. Cały czas musimy jednak pamiętać o zarządzaniu własną twierdzą, co oznacza, że kluczem do sukcesu jest umiejętne dysponowanie jednostkami czy amunicją.

REDCON nie skupia się jedynie na walce, gdyż w trakcie zabawy należy także naprawiać uszkodzone maszyny, gasić pożary, neutralizować intruzów, itd. W razie potrzeby możemy skorzystać z aktywnej pauzy, dzięki czemu zatrzymamy na chwilę grę i na spokojnie wydamy polecenia swoim podopiecznym.

Początkowe etapy REDCON są dostępne za darmo, ale chcąc mieć dostęp do całej gry należy zdecydować się na kupno pełnej wersji.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentHEXAGE
Liczba pobrań35
Data aktualizacji1 lut 2023
System operacyjnyAndroid 5.0 i nowsze
LicencjaBezpłatna (zakupy w aplikacji)
REDCON ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)