AndroidArchiwumProgramy archiwalneRemote Desktop
Remote Desktop ikona

Remote Desktop

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Remote Desktop jest aplikacją pozwalającą zarządzać telefonem lub tabletem z poziomu przeglądarki internetowej uruchomionej na dowolnym innym urządzeniu.

Aplikacja pozwala nam na zarządzanie galerią obrazów, kontaktami, wiadomościami SMS czy plikami. Jest przy tym bardzo prosta w użyciu. Po uruchomieniu jest gotowa do pracy i podaje nam nasz adres IP — zalecane aby telefon był w tej samej sieci lokalnej co komputer, na przykład połączony przez WiFi do tej samej sieci domowej — oraz podaje hasło, jakie należy podać po wpisaniu adresu telefonu w przeglądarkę.

Dzięki tej aplikacji można pobrać zdjęcia z galerii lub je wykasować. Obróbka graficzna zdjęć ograniczona jest tylko do obrócenia zdjęcia i obrót wykonywany jest tylko na ekranie i nie zostanie zapisany w telefonie. Opcje zarządzania aplikacjami jest ograniczone tylko do wyświetlenia nazwy aplikacji oraz skrótu do aplikacji w sklepie Google Play oraz do strony producenta, nie mamy możliwości ani usuwania aplikacji ani instalowania nowych.

Menadżer plików umożliwia przeglądania zawartości telefonu, pobierania plików z telefonu i ich wysyłania. Minusem jest brak możliwości kasowania plików. Aplikacja posiada także własne notatki — widoczne tylko na ekranie pulpitu w przeglądarce. W górnym prawym rogu ekranu jesteśmy dodatkowo informowani o różnych zdarzeniach z telefonu, jak nieodebrane połączenia czy nowe wiadomości.

Aplikacja daje także możliwość przeglądania listy połączeń, niestety bez możliwości jej edycji, oraz dostęp do skrzynki z wiadomościami SMS. Wiadomości SMS możemy wygodnie czytać, pisać, a nawet kasować. Dużym plusem jest możliwość skonfigurowania automatycznego startu aplikacji np. gdy uaktywnimy tethering lub znajdziemy się w zasięgu sieci ustalonej przez nas (na przykład WiFi w domu). Ustawienia aplikacji pozwalają nam na skonfigurowanie czy tapeta z telefonu ma się wyświetlać na ekranie przeglądarki, co może być przydatne przy słabszym połączeniu.

Dzięki Remote Desktop dostajemy dodatkowe możliwości korzystania z naszego telefonu, niestety bez graficznych narzędzi pozwalających na większe zmiany w systemie. Dużą zaletą jest dostęp do aplikacji terminalowej telefonu, dzięki czemu możemy zrobić wszystko, na co nie pozwala nam sama aplikacja.

Ocena redakcji
3.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań240
Data aktualizacji18 wrz 2013
System operacyjnyAndroid
LicencjaBezpłatna (adware)
Remote Desktop ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)