Revolut zmienia zasady. Będzie udostępniać dane biurom i portalom społecznościowym

Revolut zmienia zasady. Będzie udostępniać dane biurom i portalom społecznościowym

Zmiany w Revolut
Zmiany w Revolut
Redakcja
06.11.2019 09:08

Revolut w wiadomościach do użytkowników informuje o zmianach, które wejdą w życie 12 listopada. Dane mają być przekazywane różnym podmiotom. Na szczęście w jednym przypadku znacznie łatwiej to wyłączyć.

"W zaktualizowanych zasadach ochrony prywatności dodaliśmy informację o sposobie udostępniania danych osobowych" - informuje Revolut w mailu do użytkowników.

Od 12 listopada dane zostaną udostępnione "biurom informacji kredytowej". W ten sposób Revolut chce lepiej oceniać sytuację finansową użytkowników. Jeżeli ktoś nie chce ujawniać takich informacji, musi skontaktować się z działem pomocy technicznej za pomocą czatu w aplikacji.

Dane użytkowników Revolut mogą trafić również do "portali społecznościowych i firm analitycznych w celach marketingowych". Wycofanie tej zgody wymaga odznaczenia odpowiedniej opcji w sekcji"Prywatność", którą znajdziemy w ustawieniach aplikacji.

Z jednej strony to dobrze, że Revolut wyjaśnia, jak wyłączyć niechciane funkcje. Z drugiej możemy żałować, że domyślne dla twórców aplikacji jest akceptowanie zmian. Szkoda, że niezgoda wymaga od użytkownika działania. Powinno być odwrotnie - chcesz, żeby twoje dane gdzieś trafiły? Wejdź w ustawienia i zaznacz odpowiednią opcję.

To oczywiście naiwne myślenie, bo Revolut doskonale wie, że większość użytkowników nie będzie grzebać w ustawieniach. A zapewne nawet nie przeczyta komunikatu o zmianach w regulaminie. Mimo wszystko wykorzystywanie lenistwa klientów - co robi rzecz jasna nie tylko Revolut - nie powinno być standardem.

W lipcu Revolut poinformował, że ma już w Polsce ponad pół miliona użytkowników. [frame] Aplikację Revolut na smartfony można pobrać z naszego katalogu. Dostępna jest wersja na Androida oraz iOS-a. [/frame]

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (95)