RIM dołącza do wyścigu usług muzycznych

RIM dołącza do wyścigu usług muzycznych

19.08.2011 14:15, aktualizacja: 22.08.2011 10:44

Wygląda na to, że kanadyjski Research In Motion pozazdrościł konkurencji odtwarzania muzyki z chmury. Serwis Wall Street Journal poinformował, że producent BlackBerry pracuje nad własną usługą muzyczną.

Informacje o usłudze nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone przez RIM, ale plotki już się zadomowiły w Internecie. Usługa ma nazywać się BBM Music, co implikuje integrację z BlackBerry Messengerem — komunikatorem rozwijanym przez RIM. Użytkownicy, którzy kupią subskrypcję, mają dostać dostęp do zestawu około 50 piosenek jednocześnie. Zestaw będzie się zmieniał, ale nie wiadomo jeszcze jak często. RIM podpisał już umowy lub jest w trakcie negocjacji z Universal Music Group, Sony Music Entertainment, Warner Music Group i EMI Group. Utworów będzie można słuchać i dzielić się informacjami o nich poprzez BlackBerry Messengera, którego (według RIM) używa obecnie 45 milionów użytkowników.

Wall Street Journal nie dotarł do ceny usługi, ale według ludzi z branży powinna być tańsza niż Rhapsody i Spotify (obie kosztują 10 dolarów miesięcznie w USA). Nie wiadomo również kiedy BBM Music zostanie uruchomiona i w jakich krajach będzie dostępna, ale pojawiły się spekulacje, że już w przyszłym tygodniu wszystko się wyjaśni.

Uruchomienie BBM Music jest nie tyle przymiarką do konkurowania z firmami Google czy Amazon, co próbą ożywienia obrazu BlackBerry w wyobraźni potencjalnych nabywców. Mimo montowania w urządzeniach BlackBerry ekranów dotykowych i wprowadzenia kolorowego interfejsu systemu, są one nadal używane głównie do typowo tekstowych zadań — pisania maili, komunikacji tekstowej itp. Podczas gdy smartfony konkurencji mają szerokie możliwości multimedialne, które przemawiają do młodych użytkowników, BlackBerry nadal kojarzy się z biznesmenami około trzydziestki.

Aktualizacja, 20.08.2011, 13:00

Usługa zostanie uruchomiona we wrześniu w USA, Kanadzie i Wielkiej Brytanii. Za 5 dolarów miesięcznie będzie można słuchać 50 piosenek.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)