Romans Nokii z Androidem przynosi niespodziewane owoce

Romans Nokii z Androidem przynosi niespodziewane owoce06.03.2014 17:45
Romans Nokii z Androidem przynosi niespodziewane owoce

Nokia przedstawiając działające pod kontrolą Androida modele z serii X, musiała liczyć się z tym, że urządzenia zostaną szybko odblokowanie przez zapalonych entuzjastów. Finowie nie spodziewali się chyba jednak, że programiści zajmujący się mobilnym systemem od Google'a tak bezproblemowo rozpracują unikalne usługi i aplikacje Nokii.

350047827927459777

Przeznaczona dla słuchawek z serii X aplikacja Nokii o nazwie MixRadio została przerobiona tak, że działać może na każdym urządzeniu z Androidem (wymagany jest dostęp do roota). Dokonali tego użytkownicy portalu XDA Developers. W ten sposób jedna z unikalnych cech Nokii X, która miała zachęcić do zakupu tych modeli, stała się dostępna dla wszystkich. Najwyraźniej świat Androida nie jest do końca ziemią obiecaną dla Finów. Zamknięta struktura Windows Phone 8 i trudności z odblokowanie smartfonów Lumia, pozwalają na dystrybucję oprogramowania na konkretne modele urządzeń. W wypadku Androida uzyskanie takiej kontroli nad dystrybucją jest dla producenta dużo trudniejsze. Czy zatem w niedługim czasie możemy spodziewać się nawigacji od Nokii i innych usług od Finów na każdym Androidzie? Zapewne tak, gdyż już teraz, wraz z odblokowaniem MixRadio, użytkownikom XDA Developers udało się dostać do marketu Nokii.

Premiera smartfonów Nokii z Androidem była wielkim wydarzeniem. Otwartość tego systemu sprawiła, że to co miało być magnesem w serii X dla kupujących, stało się usługą dostępną za darmo dla szerszego grona użytkowników.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (90)