Rośnie popularność Chrome i Safari

Rośnie popularność Chrome i Safari

Wojciech Cybulski
04.06.2011 13:20, aktualizacja: 05.06.2011 19:38

Z najnowszych danych opublikowanych przez Net Applications wynika, że na rynku przeglądarek internetowych może wkrótce dość do ciekawych przetasowań. Rosnącej popularności Chrome i Safari towarzyszy spadek zainteresowania pozostałymi przeglądarkami.

Tradycyjnie najwięcej użytkowników ucieka od Internet Explorera - w maju korzystało z niego 54,27% internautów, o 1,73 punkta procentowego (p.p.) mniej niż na początku roku. Niewielki spadek udziału w rynku zanotowała także Opera i Firefox - o ile w styczniu korzystało z nich odpowiednio 2,28% i 22,75% użytkowników, to w maju było to już 2,03% i 21,71%. Na malejącej popularności IE, Opery i Firefoksa najbardziej zyskał Chrome - od stycznia do maja jego udział w rynku wzrósł o 1,82 p.p. i wynosi obecnie 12,52%. Za sprawą rosnącej sprzedaży komputerów Apple coraz większym powodzeniem cieszy się także dostarczana wraz z nimi przeglądarka Safari. Od początku roku zanotowała ona wzrost udziału o prawie 1 p.p., dzięki czemu w maju korzystało z niej 7,28% użytkowników.

Jeżeli obecne trendy w rynku przeglądarek utrzymają się, to być może do końca roku udział Internet Explorera spadnie poniżej psychologicznej bariery 50%. Ciekawe może wyglądać także starcie Firefoksa i Chrome, gdy popularność obu przeglądarek znajdzie się na podobnym poziomie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (177)